4.2916666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.29 (12 رای)

آموزش سئو

زمانی که صحبت از سئو به میان می آید ، توسعه دهندگان وب مهمترین نقش را در این بین دارند.
"اگر تیم توسعه دهنده کار را زمین بگذارند، کل سایت از گوگل خارج خواهد شد" . این گفته ی دن کلارک مشاور سئو و کسی  است که با مشتریانی همچون Nissan ، Adidas و Groupon دارد.
اومثالی را از یک سایت بزرگ قمار در لندن نقل میکند که سئو سایت خود را در حین تغییر طراحی آن به اصطلاح به گند کشیدند.

 آنها یک نسخه بتا جداگانه از سایت داشتند که برنامه نویسانشان آن را برای جلوگیری از لیست شدن در گوگل بلاک کردند. زمانی که تغییرات اتفاق افتاد "توسعه دهندگان این شرکت فرمان خاموشی بلاک در گوگل را انجام ندادند و این مسئله  تا 1 هفته شناسایی نشد. بخش اعظمی از سایت به طور کامل از گوگل خارج شد" ، کل کاری که برای سئو این سایت در در طی سال های متمادی انجام شده بود بخاطر یک فرمان ساده و 2 کاراکتر برای همیشه بر باد رفت.

مراقب اپلیکیشن های تک صفحه ای باشید (SPA)

Spaها بسیار جذاب هستند. اسکرول های نامتناهی بازدیدکنندگان سایت را وادار به استفاده بیشتر از محتوا در یک بازدید و به طبع تبلیغات بیشتر در سایت میکند (به علت اینکه با افزایش بازدید و زمان بیشتر تبلیغات  نیز پر رنگ تر خواهند بود)، اما اجرای ضعیف اپلیکیشن های تک صفحه ای میتواند ترافیک سایت شما را نابود کند.
توئیتر یک مثال عالی از یک اپلیکیشن تک صفحه ای است.
وب سایتهایی بر مبنای Node.JS برنامه نویسی  خود را بر مبنای  افرادی که از آنها سرویس گیرنده بوده انجام می دهند که بسیار زیبا و عالی به نظر میرسد، اما اجرای آن برای گوگل و دیگر بات ها (Bot) واقعا مشکل ساز میشود. پیشنهاد میکنم با ساختن پیش-رندرها برای شکستن بات های جستجو (با استفاده از ابزاری مثل prerender.io)  مطمئن شوید که آنها محتوای شما را از درون کدهای غیرقابل رسوخ جاوا اسکریپت نیز شناسایی خواهند کرد.

از مطالب تکراری در سایت بپرهیزید

یک طرح ریزی و برنامه ریزی ضعیف در سایت آن را به سمت استفاده چندگانه از URL ها هدایت میکند و گوگل آن را پنالتی در نظر خواهد گرفت. یکی از دلایل اصلی آن میتواند  ضعف در دسته بندی های در سایت باشد. برای مثال یک فروشگاه که اجناس را به صورت تخفیفی میفروشد; بسیار دیده شده که دو کتگوری یا مشابه آن را دارد . "محصولات / آرایشی بهداشتی/ رژ لب/ رژلب kiss bueaty "و "رژلب/رژ لب kiss bueaty" . برای جلوگیری از این اتفاق طرح شماتیک سایت را خیلی قبل تر از اینکه تضاد در آن ایجاد مشکل کندبه ثمر برسانید.

سئو را با استفاده از پروسه شخصی تضمین کیفیت (QA) خود انجام دهید

تمام متخصصین سئو که به صورت دورکار با شما کار میکنند را از یک پروسه تضمین کیفیت اختصاصی به عنوان پلت فرم لیدر عبور دهید تا بتوانید هرگونه تغییری را پیش از آنکه به سایت برسد به طور کامل بررسی نمایید. چند دستور العمل را که تضمین کیفیت شامل آن باشد تهیه کنید
در زیر چند تا ااز آن را برای مثال ملاحظه میکنید
o    آیا ساختار Url  های مطالب را تغییر داده اید؟
o    آیا مسیر رندر مطالب را تغییر داده اید؟
o    آیا هیچ فرمان یا دستور مشخصی به موتورهای جستجو مانند " NoIndex " نداده اید؟

اگر هر یک از اعمالی که توسعه دهندگان وب انجام میدهند در جهت مثبت هسته ی اصلی هریک ازالمان های موثر در سئو مانند دستورالعمل هایی که در تضمین کیفیت به بخشی از آن اشاره کردیم ایجاد نماید آنگاه این امر ضروری به نظر میرسد که سازو کار دقیق چگونگی تاثیرگذاری این اعمال بروی المان های موثر در هسته بهینه سازی موتورهای جستجو برآیند و مشخص نمایند که هر یک از اعمال موثر چه ضریبی در رندر شدن سایت در موتورهای جستجو دارد. و از سوی دیگر ذکر این نکته خالی از لطف نیست که تغییرات ظاهری تحت تاثیر CSS  و یا انجام کارهای گرافیکی ضریب تاثیر بسیار کمتری در سئو دار میباشند.

قدرت تکنیکال در سئو

ممکن است این وسوسه وجود داشته باشد، چرا سئو را خود انجام ندهم و یا چرا این کار را به همراه یک تیم بازاریاب انجام ندهم ؟؟؟ واقعیت این است: شما و آنها همان قدر میدانید ک وجود  دارد و جلوتر از آن نمیروید
در حوزه ی فنی سئو تمامی کارها میبایست توسط توسعه دهندگان وب انجام شود، چرا که این کار نیازمند دانش برنامه نویسی و شناخت کامل زیرساخت های سایت میباشد.
"پیاده سازی یک پیش-رندر مجدد و برنامه نویسی با محوریت سرویس گیرنده و یا تحویل محتوای ناهمزمان مفاهیمی است که فقط و فقط میتوان از یک برنامه نویس و توسعه دهنده انتظار داشت که آن را درک کند"

به گوگل خیانت نکنید

اگر در حال فکر کردن به آن هستید همین حالا آن را متوقف کنید.
برنامه نویسان گاهی اوقات فکر میکنند راهی پیدا کرده اند که بتوانند به اصطلاح الگوریتم گوگل را دور بزنند یا به عبارتی به گوگل خیانت کنند، چه باور بکنید و چه نه گوگل تعدادی از باهوشترین افراد را در سرتاسر دنیا استخدام نموده تا از الگوریتم آن حفاظت نمایند.
"بسیار بعید به نظر میرسد که آنها ایده خلاقانه شما را فراموش کرده باشند"

کدهای عجیب به سمت گوگل پرتاب کنید

از آنجایی که الگوریتم گوگل به صورت یک راز محافظت شده میباشد ، یکی از راههای درک و تحلیل آن انداختن کدهای عجیب و غریب به سمت آن و منتظر واکنش آن بودن است در واقع استفاده از روش سعی و خطا (البته این کار را زمانی که یک پروژه تجاری در دست دارید انجام ندهید ).
کلاه سیاه خود را بگذارید، از روش ها و متد هایی استفاده کنید که به هیچ عنوان در یک پروژه اصلی از آن استفاده نخواهید کرد و سپس با توجه به واکنش گوگل و با استفاده از مهندسی معکوس الگوریتم ههای آن را حدس بزنید.
"هر فرد معقول و متخصص در زمینه سئو که به شما بگوید تا به حال از هیچ حقه و برنامه های غیر معمول و گمراه کننده در زمینه کاری خود استفاده نکرده ، قطعا یک دروغگوی واقعیست"

 

از سئو لذت ببرید

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
http://amaspad.com/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=155484&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند