4.6923076923077 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.69 (13 رای)

سئو 2016

چه تغییرای را برای سئو در سال 2016 شاهد خواهیم بود؟ فعالیت متخصصین سئو چه تغییراتی نیاز خواهد داشت؟

در دنیای سئو، سال 2015 با وجود آپدیت های فراوان در الگوریتم ها نسبتا سال آرامی بود.  اما با توجه به مواردی که در همین ابتدای سال 2016 مطرح شده است، امسال سال بسیار جذابی برای سئو خواهد بود!

 

1-    تنوع مکان های جستجو
جستجو فراتر از گوگل به عنوان یک برند خواهد رفت و تمرکز آن بر روی رتبه در جستجوگرهای دیگر هم خواهد رفت.  برای برندهای مختلف چنین سوالاتی مطرح است: چرا من در آمازون رتبه اول نیستم؟ چرا تجارت من بر روی نقشه گوگل نمایش داده نشده است؟ یا چرا تمام مخاطبانی که به دنبال آن ها هستیم ویدئوهای ما را در یوتیوب پیدا نمی کنند؟
عده ای شروع به فعالیت دقیق تر بر روی محتوی خود برای نمایش در پرتال هایی همچون WebMD ، کانال های سرگرمی مثل نت فلیکس و سایت های فروشگاه های مانند والمارت و نیواِگ هستند.

 

2-    پیشرفت چشمگیر جستجوی شبکه های اجتماعی
بر خلاف جستجو های سوال گونه قدیمی که نتایج آن محتوی خارج از سایت بود، سایت های مثل فیس بوک فعالیت های گسترده ای بر روی جستجوی داخلی خود انجام می دهند.
این مورد به یکی از موارد پر اهمیت در سئو تبدل شده است و در شبکه های اجتماعی دیگر مانند اینستاگرام هم در حال پیشرفت می باشد.

3-    کاهش نیازهای فنی  سئو
وقتی به 5 یا 6 سال پیش بر گریم، بسیاری از بازدهی های سئو از طریق بخش فنی پس از طراحی بود. اما به دو دلیل  بخش فنی سئو در حیطه فعالیت متخصصین سئو به مرور در حال کمرنگ تر شدن است:
- در حال حاضر شرکت های تراز اول از ابتدا وب سایت های خود را بر اساس استاندارهای سئو طراحی می کنند و جزو قرار داد اولیه خود این بخش را پوشش می دهند. در واقع همیشه بهتر است از ابتدا بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو پیش از بالا آمدن وب سایت به صورت مقدماتی انجام شده باشد.
-  تکنولوژی پیشرفت زیادی کرده و بسیار از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) تیم های متخصص سئو را برای بهینه سازی قالب ها و فریم وورک های خود اختصاص داده اند.

4-  تقسیم بندی: بینش یا محتوا
همانطور که به آبنده نگاه می کنیم، پتانسیل دو مسبر مختلف برای اکثر سئو کاران خواهیم داشت:
-  برخی با بینشی دقیق بر روی حجم زیادی از اطلاعات که از موتورهای جستجو قابل استخراج است تمرکز می کنند. آن ها قطار هدف یاب عصر ما خواهند بود، به روز رسانی شرکت های دیگر و مشتری های آن ها از آخرین نیاز های مصرف کنندگان و تغییرات رفتاری آن ها، آگاه سازی بخش تحقیق و توسعه (R&D) از چیز هایی که مصرف کنندگان به  آن علاقه مند و نیازمند هستند از وظایف این گروه خواهد بود.
- در طرف دیگر این طیف، مراکز شرکت  های محتوی محور سئو را خواهیم داشت. آن های بر روی بهینه سازی طبیعی محتوی برندها در پلتفرم های مختلف تمرکز خواهند دات. اگر مسیر خود را درست ادامه دهند، تولید کنندگان و استراتژیست های  محتوا خواهند بود.

در هر صورت امسال مسیر بسیار متفاوتی با توجه به فرآیندهای جدید سئو خواهیم داشت. شرکت هایی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند از الان باید به فکر تغییرات جدی و روشن کردن حیطه فعالیت خود باشند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
http://amaspad.com/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=155496&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد