4.625 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.63 (4 رای)

سئو خورشیدگرفتگی

مدتی قبل در یکی از مقالات خود به این نکته اشاره کردم که یکی از راههای افزایش ترافیک سایت استفاده محتوای ویروسی می باشد .

خب حدس بزنید چه اتفاقی افتاده، هفته گذشته دقیقا مشابه این اتفاق در آمریکا رخ داد. به دلیل رخ دادن خورشید گرفتگی در 20 آگوست استفاده از لغت خورشید گرفتگی توسط وبسایت های معتبر و مجموعه هایی که در زمینه بازاریابی محتوا فعالیت می کنند به عنوان یکی از آخرین تکنیک های ایجاد محتوای ویروسی به کار گرفته شد.

تمامی نگارندگانی که تشنه ی کلیک های متعدد، سئو سایت خود و افزایش ترافیک در وبسایت بودند از لغت خورشید گرفتگی (Eclipse ) در نوشته های خود استفاده نمودند.

هدف تمامی این افراد ایجاد یک ترافیک مصنوعی در مدت زمانی بیار کوتاه در حجم بسیار بالا بود. آنها با استفاده از لغات کلیدی و لغات مرتبط به این لغت با قصد افزایش ترافیک مقالات متعددی را منتشر نمودند.

همانطور که در نمودار زیر می بینید میزان جستجو عینک خورشید گرفتگی "Eclipse glasses " در ماه اگوست به طور چشمگیری افزایش یافته است. سایتهایی همچون CNN, BUSTLE, FORTUNE, New York Daily News این مسئله با شدت زیادی زیر ذره بین خود قرار داده اند و بارها و بارها به آن پرداخته اند.

تنها در روز جمعه بیش از 4000 مقاله متنوع در مورد خورشید گرفنتگی در دنیای وب منتشر گردید.

در هفته ای که گذشت Mashable, Business Insider, HuffPost Forbes محبوب ترین مقالات را در زمینه خورشید گرفتگی منتشر ساختند. هر یک از آنها در با انتشار پستی در فیسبوک خود باعث لایک و به اشتراک گذاری تا بیش از 140.000 بار شد.

در یک ماه گذشته سایتهایی همچون CBS News, Vix, PBS ویدئوهایی مرتبط با خورشید گرفتگی را در فیسبوک خود پست کردند که این ویدئوها از مرز 3.000.000 دیده شدن گذشت.

یکی از ویروسی ترین داستانها، داستان غم انگیز نوجوان ساکن ایالت پورتلند لوئیس توموسسکی بود که در سال 1962 به دلیل نا آگاهی و نگاه کردن به خورشید گرفتگی بدون محافظ چشم نابینا گردید و زندگی غم انگیزی را پس از آن اتفاق تلخ تجربه نمود. میتوان گفت تقریبا تمامی منتشرکنندگان و وبسایتهای مطرح از این قصه با عناوین مختلف یاد کرده اند.

در هفته ای که گذشت لغت خورشید گرفتگی به صورت آنلاین بیش از 4.4 میلیون بار در منابع و محافل متعدد اینترنتی ذکر گردید. بیش از 60 درصد از ترافیک ارجاع شده به وب سایتها از طریق موتورهای جستجو صورت گرفته است.

در اینکه هر یک از وبسایتهای گفته شده با توجه به محبوبیت بالای خود احتیاج چندانی به سئو ندارند هیچ شکی وجود ندارد اما مسئله اصلی عقب نمادن از رقبا و سئو سایت این بار به صورت هفتگی و بر روی یک لغت خیلی خاص که شاید تا سالها بعد مورد استفاده قرار نگیرد می باشد. در واقع به زبان ساده تر می توان گفت هیچ فرصتی را نباید از دست داد. هر رویداد و اتفاق مهمی می تواند یک فرصت بالقوه برای شما باشد . این امر تا جایی مهم بوده که برای سایتهای بالا که همگی ترافیک روزانه فوق العاده بالایی دارند نیز بسیار مطرح می باشد