4.6666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.67 (3 رای)

Robots Mankindw

یکی از عباراتی که به صورت مکرر در مورد در نظر نگرفتن سئو بیان می شود جمله " ما در حال ارائه خدمات به انسان ها و فروش محصولاتمان هستیم نه به ربات ها" این مسئله در دنیای مدرن و در حال توسعه ی بازریابی دیجیتال به واقع یکی از مشکلات در زمینه در نظر نگرفتن سئو در مشاغل وکسب و کارها می باشد.
سالهای پیش روباتهای موتورهای جستجو در حال خزش در صفحات و جمع آوری و دست بندی هرگونه اطلاعات در صفحات که به صورت متن و یا لینک های html بودند میپرداختند.
آن روباتها صرفا محتوا را به صورت الگوریتمی که در آن بر اساس کلمات کلیدی صفحه مورد نظر ارزش گذاری میگردد درک مینمودند که به معنای این بود یک سئو قدرتمند یک سایت با محدودیت های فراوان و ساختاری مشخص و البته رابط کاربری فوق العاده ضعیف می باشند.

تجربه کاربری قدرتمند

اما روباتهای امروزی تنها کمی از انسانها در زمینه دسترسی به محتوا و تجربه کاربری سایتهای مدرن که به صورت گسترده از javascrupt, ،css ، مترادفهای مرتبط با موضوعات مطرح شده و معانی عمیق تر محتوا عقب تر هستند‌. به عبارت دیگر امروزه این یک امر ضروری و لازم الاجرا بوده که هر وبسایتی در زمینه طراحی و توسعه و حتی طراحی مجدد وبسایت خود به صورت نزدیک با متخصصان سئو هماهنگی های لازم را در جهت اعمال تغییرات بهینه حتی در صورت ظاهری در جهت قدرتمند نمودن تجربه کاربری سایت به عمل آورد.

روباتهای موتورهای جستجو امروزه تجربه های کاربری را ایندکس و در آنها خزش میکنند اما مشکلی که در مقیاس کوچک همچنان برقرار یوده این است که این روتها در بعضی مواقع در دام ها و تله هایی ناخواسته می افتند و در همان زمان ایندکس مطالب و ثبت آنها را متوقف میکنند که این امر یکی از بزرگترین آسیب ها را به بهینه سازی موتورهای جستجو وارد می سازد . به صورت تجربی در اکثر مواقع یکی از دلایلی که این اتفاق می افتد یک اشتباه در طراحی و یا توسعه کاربری وبسایت بوده که روبات در آن لحظه ملزم به توقف ایندکس وبسایت شده و تیرادی به الگوریتم های هوش مصنوعی موتورهای جستجو وهرو نیست. در اکثر مواقع میتوان با انجان همان تغییرات کوچک چه در طراحی و چه در توسعه از پیش آمدن چنین اتفاقاتی جلوگیری نمود .
برای مثال یک لینک در جاوا اسکریپت را میتوان با سه متد مختلف ایجاد نمود که البته هر سه آنها در سایت با یک شکل مشابه نمایش داده می شوند اما تنها یکی از این سه روش برای سئو بهینه میباشد که در حالت گفته شده طراحی و توسعه درجهت سئو هیچ هزینه ای نداشته اما پتانسیل درآمدی بالای را به همراه خواهد داشت.

بنابراین شما ملزم خواهید شد که هسته اصلی سایت را بر اساس بهینه ترین حالت ممکن برای موتورهای جستجو نوشته باشید. البته این امر آسیبی به طراحی گرافیکی و چیزی که کاربر در انتها خواهد دید نخواهد داشت و این امر صرفا به دست متخصصلان و توسعه دهندگان خواهد بود.

 

جایی به دور میز

زمانی که صحبت از مشارکت کمیته تشکیل شده برای خلاقیت، گزینه های مطرح و منابع موجود در جهت بالابردن بالابردن ترافیک سایت میگردد تیمی شامل مدیران فروش، برندینگ، متخصصان رابط کاربری ، استراتژیست و توسعه دهندگان گرد هم خواهند آمد میبایست سئو نیز جایی به دور این میز در زمان تصمیم گیری ها داشته باشد.

نکته کلیدی در بحث بالا این است: سئو میبایست به طور فراگیر در تمامی قسمتهای سایت و تصمیم‌گیری ها لحاظ گردد به جای آنکه در گوشه ای تنها در بعضی مواقع به آن رجوع شود. زمانیکه همه افراد تیم به کار کردن با رویکرد سئو متعهد گردند ، متخصصان سئو نیز خود را وقف خلاقیت و چالش های پیش رو خواهند نمود.این روند مزایای متعددی نسبت به سیستم های قبلی که مبتنی بر سعی و خطا و تلاش شخصی هر نفر و امتحان نمودن تنها یک راه در جهت گرفتن نتایج دارد. نتیجه ی این نوع همکاری ایجاد یک محیط کاربری دیجیتال لذت بخش برای کاربر و هچنین افزایش بهینه سازی سایت و موتورهای جستجو و نیز روانه شدن ترافیک طبیعی می باشد. در واقع به جای آنکه دیجیتال مارکتینگ در پس استراتژی ها بسته و قدیمی و طراحی از کار افتاده قرار گیرد سئو میتواند به آن کمک شایانی نماید. استفاده از کلمات کلیدی استفاده شده و بهینه سازی آنها یکی از روشهای ساده تحقیق بر روی مصرف کننده می باشد که مشخص نمودن هر عبارت یا گزاره جستجو شده برای یافتن اطلاعات موردنظر هر کاربر می باشد

بدین وسیله میتوانید میلیونها اطلاعات را در مدت زمانی محدود بدون انجام هزینه های اضافی بدست آورید و در همان جهت اطلاعات مورد نظر خود را آنالیز نموده تا به درک بهتری از کاربران خود دست یابید که این یکی دیگر از رسالت های سئو می باشد که در آن شما با استفاده از تحلیل داده ها و آنالیز رفتاری کاربران به آنها چیزی را خواهید داد که واقعا به آن نیاز دارند و واقعا بدنبال آن میگردند.

نتیجتا زمانی که فاکتور سئو به عنوان یکی از مسائل اولیه در تمامی اتخاذ شده در سایت مطرح گردد ارزش آن در طراحی و ساخت پلت فرم دوچندان خواهد شد. خواه چه امروز و چه در آینده این روی آوردن به این رویکرد برای صاحبان مشاغل و بازار اجتناب ناپذیر است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
http://amaspad.com/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=155468&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد