3.875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 3.88 (4 رای)

آینده سئودر دنیای امروز بازاریابی دیجیتال هر ماه تعداد زیادی از ابزارها نوین در جهت بهبود شرایط کسب کارهایی که هر یک به نحوی با دنیای وب در تماسند پدید می آید. بخشی از این ابزارها به صورت مصنوعی به افزایش ترافیک سایت و افزایش بازدید کنندگان سایت می پردازند که معروفترین آنها تبلیغات گوگل بر روی کلمات مورد نظر مجموعه مورد نظر می باشد. اما سوال اول اینجاست : آیا این سبک از تبلیغات نگرش مناسبی برای طئلانی مدت خواهد بود ؟

جواب ما این است: خیر . البته این امر به عنوان یک پلن کوتاه مدت در بهینه سازی موتورهای جستجو همواره توصیه می شود اما به عنوان یک برنامه ریزی بلند مدت به دلایلی از قبیل افزایش هزینه ها، ناپایداری و ... توصیه نمیگردد. به عنوان مثال وبسایتی را تصور نمایید که بیش 1 ماه از عمر ثبت دامنه آن نمی گذرد و برای بالابردن رتبه خود در موتورهای جستجو به تبلیغات گوگل روی می آورد. البته این امر معمولا به توصیه مشاوران سئو آن مجموعه انجام میگردد که میبایست قبل از هر چیز 5 ضلعی مجهول مشاوران سئو را مطالعه نمایید.

اما واقعیت این است که الگوریتم های هوش مصنوعی گوگل به راحتی تمامی سایت شما اعم از عمر دامنه و میزان تولید محتوا ، درصد محتوای عمیق ، میزان ترافیک مصنوعی ، میزان بازدید طبیعی و ... را آنالیز خواهند نمود و با توجه به آن به وبسایت شما رتبه خواهند داد. حال تصور کنید وبسایتی که به تازگی بر روی دنیای وب آمده و هنوز محتوای چندانی در زمینه کاری خود تولید ننموده چه ارزش افزوده ای را برای موتور جستجو گوگل ایجاد خواهد ؟

جواب مشخص است: هیچ

بنابراین لازم است نگرش خود را اندکی تغییر دهید. بحث اصلی ما در این مقاله نشان دادن اهمیت سئو در تغییر نگرش کاربران است. زمانیکه شما به صورت طبیعی ترافیک وبسایت خود را در مدت زمان منطقی ( بگذارید بگوییم 1 سال) بالا می برید طیف کاربرانی که از وبسایت و محتواهای آن بازدید می کنند مشخص خواهد بود. چه صفحه ای بازدید بیشتری خواهد داشت، میزان زمانی که هر کاربر در وبسایت گذرانده است. اما اجازه دهید اندکی جلوتر را ببینیم.

بخشی از سئو سایت به افزایش بازدید و به طبع آن افزایش فروش محصولات یک سازمان باز میگردد اما نکته ای که در این میان هیچوقت سخنی از آن به میان نمی آید کاربرانی هستند که به این وبسایت مراجعه می کنند.

هر کسب و کاری در قبال کاربرانی که برای رفع نیازهای خوذ به آن مراجعه می کنند مسئول بوده و میبایست کاربران خود را به مسیر درستی هدایت کند ( نکته ای که معمولا امروزه مورد توجه سازمان ها قرار نمی گیرد) پیشتر گفتیم که بخشی از سئو به عنوان بالا بردن ارزش وبسایت در موتورهای جستجو می باشد ، اما نگارننده معتقد است بخش اعظم سئو ارائه سرویس های بهینه در آینده برای کاربران می باشد.

سرویس های آینده

منظور از سرویس های آینده امکانات و نیازهاییست که کاربران حتی خود نیز از آن اطلاع ندارند اما به آن نیاز دارند. این مبحث را می توان این گونه گشود . با تحلیل رفتار کاربر در یک سایت میتوانند مطالب، محصولات ، محتوا و یا هر سرویس دیگری که برای او از درجه بالاتری برخوردارند را تحلیل و بررسی نمود. اما قدم بعدی این کاربر چیست ؟ این چیزیست که مستقیما به سازمان ( وبسایت مربوطه )بازمیگردد.

با ذکر مثالی این مورد را روشن تر خواهیم نمود. فرض کنید وب سایتی در زمینه تولید محتوای پزشکی و فروش آن به افراد فعالیت دارد. کاربرانی را در نظر بگیرید که به عنوان مثال از مطالب پزشکی و به صورت تخصصی تر به صفحاتی که در آن از بیماری های لثه ، جراحی های لثه ، خونریزی لثه بازدید زیادی می کنند. رسالت بعدی این وبسایت چیست؟ ارائه اطلاعاتی در زمینه نگه داری و پیشگری بیماری های لثه و مسائل مرتبط به آن برای کاربران تا از بیماری های این چنینی پیشگیری کنند و یا ارائه و تولید محتواهایی در ارتباط با مراقبت های پس از جراحی های این چنینی.

به عنوان مثالی دیگر فرض میکنیم یک وبسایت برای کلمات بازاریابی دیجیتال سئو می گردد. کاربرانی که به محتوای این چنینی علاقه زیادی دارند به قاعده به دنبال راه ساندازی یک کسب کار اینترنتی هستند. اما سوال بعدی این است، در صورتیکه این کسب و کار اینترنتی با شکست روبرو شود چه راه حلی برای آن ارائه خواهد شد؟ وبسایت مزبور موظف است به ارائه راه کارهایی برای مواجهه با شکست آن ها اقددام نماید و گزینه هایی را برای زمانی که کاربرانش با مشکلات اینچنینی مواجه میشوند اقدام نماید. یا بر عکس در زمینه بازریابی دیجیتال به طرح و ایده های موفق و یا نیازهایی که در داخل منطقه وجود دارند بپردازند. در واقع کاربران آن وبسایت به دنبال یک کسب و کار اینترنتی هستند و وبسایت مورد نظر با ارائه اطلاعات نوین در زمینه بازاریابی دیجیتال مدرن، اتفاقات جدید در دنیای بازاریابی دیجیتال ایده ها و کسب و کارهای نوینی که با ارائه ایده های نوین موفق بوده و بسترهای فراهم در زمینه های مورد نظر به کاربران خود سرویس دهند.

نکته اینجاست که در اینجا شما با استفاده از سئو تنها خود را به سود نمیرسانید بلکه برای کاربران خود یک نقشه راه ترسیم می کنید و می توانید نگرش آنها را در زمینه کاری که میخواهند به سرانجام برسانند و یا در حال انجام آن هستند تغییر دهید .

فراموش نکنیم سئو از سال ها پیش به منظور بهبود انتخاب های کاربران و بهبود تجربه کاربران در فضای وب ایجاد شده است و غایت آن کاربران هستند.

مقصد بعدی کجاست

با توجه به رشد روزافزون استفاده از اینترنت کاربران میتوان گفت ایستگاه توقف بعدی سئو ارائه پیشنهادات به کاربران بر اساس نیازهای آن ها می باشد . این امر به دو شکل صورت میگیرد، تحلیل و نیاز سنجی که مدیران وبسایت بر اساس رفتار کاربران در وبسایت انجام میدهند، استفاده از الگوریتم های هوشمند موتورهای جستجو برای آنالیز و پیش بینی هدف و نیاز بعدی کاربران با توجه به صفحات و محتوای مورد توجه آنها.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
http://amaspad.com/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=150781&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد