4.55 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.55 (10 رای)

مسیر سئو

بسیاری از بازاریابان همچنان سئو را در انتهای پروژه های خود اعم از پروژه های شرکت های تجاری و یا پروژه های بازاریابی محتوا استفاده می نمایند. معمولا اینگونه افراد پس از به پایان رساندن محتوای مورد نظر خود و یا ایجاد کمپین های مختلف در انتهای راه به سراغ سئو رفته و به دنبال ایجاد ارزش افزوده برای کلمات کلیدی که با محتوای وب سایت آنها مرتبط بوده خواهند بود.

اما سوال اینجاست . آیا این روش صحیح است ؟

در این مقاله به بررسی این مقوله خواهیم پرداخت.

متاسفانه یا خوشبختانه این استراتژی دیگر به روز نبوده و مانند قبل کارکرد خود را نداشته و به اصطلاح بی اثر گشته است.

با تغییرات هر روز در این صنعت امروزه، سئو مدرن میتواند به رمز گشایی اینکه کدامیک از بیندگان وبسایت شما آنلاین بوده، کدامیک از خریداران شما از چه کانال هایی از سرویس های شما استفاده کرده اند و به دنبال چه جور اطلاعاتی می گردند ، چه اطلاعات و سرویس هایی را بیشتر ترجیح می دهند ( که همان ترسیم افق های سئو برای کاربران بوده) بپردازد. این عوامل همگی کسب و کار مورد نظر را به سمت و سوی یک استراتژی قدرتمند در بازاریابی محتوا و همچنین تاثیر بیشتر بهینه سازی وبسایت رهنمون گرداند.

اما در صورتی که سئو تنها به عنوان نوایی در انتهای هر پروژه به گوش برسد تاثیر بسزایی در استفاده از استراتژیها و همچنین بکار بردن حداکثر ظرفیت های آن نمیتوان متصور بود. برای استفاده از تمامی مزایای آن – بهینه سازی هر بخش حتی کوچک در سیستم – می بایست سئو به عنوان شالوده اصلی هر پروژه در ابتدای آن به صورت اکتیو و فعال در نظر گرفته شود. هر چند در یکی از پستهای پیشین به نقش سئو به عنوان جایی به دور میز برای تصمیم گیری های اصلی اشاره نموده ایم لیکن در این مطلب به بسط و شرح بیشتر آن خواهیم پراخت.

۱-   کلمات کلیدی دکور نیستند بلکه تعیین کننده محتوا میباشند

بیشتر تجربه های کاربری آنلاین با کلمات کلیدی آغاز می شوند.

راههای زیادی برای ایده های جذاب به منظور تولید یک محتوای مناسب وجود دارد اما سوال اصلی اینجاست که بیشتر سوالات و کامنت هایی که به بخش سرویس های مشتریان فیزیکی مطرح میگردد لزوما همان چیزی نیست که کاربران دنیای دیجیتال به دنبال آن بوده و سوال می کنند. محتوا و سئو ارزشمند باعث الهام بخشیدن به کاربر برای تحلیل و ایجاد سوال برای او خواهد شد.

استراتژی موثر برای محتوا با تحقیق بر روی کلمات کلیدی آغاز می شود چرا که امروزه در جستجوی کلمات کلیدی مدرن به صورت مشخص نشان داده که یک مخاطب چه نیاز داشته و چه می خواهد. ادامه این روند به بازاریابان اجازه خواهد داد تا به شناسایی نیازهای کاربر،با اتخاذ ایده های مناسب برای آن نیازها و تولید یک محتوای مناسب برای آن نیاز در اولین فرصت بپردازند. این کار همچنین باعث تولید ایده های گوناگون در زمینه های دیگر در اینده برای مدیران خواهد گشت.

۲-   کلمات کلیدی جستجو باید محتوا را معنی کند

زمانی که به کشف و نیت و خواستار کاربر بپردازید کلمات کلیدی جستجو شده به بازاریابان خواهد گفت که چگونه محتوایی تولید نمایند: چه نوع اطلاعاتی نیاز است ، چه کسی این اطلاعات را نیاز دارد و جستجوگران در چه جایی از فرآیند خرید/استفاده از سرویسهای شما قرار دارند.

بازاریابان می توانند با اعمال کلمات کلیدی و اسفاده از نتایج جستجوها اطلاعات مهمی را در مورد سئو و محتوای مورد نظر مشاهده نمایند :

  • چه نوع اطلاعاتی نیاز است ؟

اگر نتایج جستجو برای کلمه مورد نظر شما در ارتباط با اطلاعات اولیه و ابتدایی و راهنمایی پیش پا افتاده باشد آنگاه هدف نهان از کلمه کلیدی مورد نظر کسب اطلاعات و دانش اولیه می باشد که در اینجا نیت کاربر یادگیری می باشد. اگر نتایج جستجوها در مورد ویژگی ها و خواص محصول و یا مقایسه محصولات با یکدیگر باشد هدف در نهان آن کلمه کلیدی یک تصمیم به منظور پرداخت خواهد بود یا در اصطلاح ما قصد خریداری.

  • چه کسی به اطلاعات نیاز داد؟

اگر نتایج جستجو شامل اطلاعات به شدت تکنیکال با جزئیات زیاد باشد مخاطب شما افرادی هستند که به صورت فردی و مستقل در آن حوزه فعالیت می کنند. اگر نتایج جستجوی شما به عناوین کلی رهبری و تصمیم گیری های کلان در آن حوزه بیانجامد مخاطبان شما افرادی هستند که به عنوان مجریان اصلی آن حوزه به حساب می ایند. تحلیل قصد نیت هر کاربر با توجه به شخصیت او در نوع کلمه ای که جستجو میکند بازاریابان را قادر خواهد ساخت تا برای سایت خود استراتژی های سئو مناسب با نیاز های هر کاربر را اتخاذ نمایند.

  • جستجوگران در کجای فرآیند خرید قرار دارند؟

کلمات کلیدی در سئو که در مرحله مقدماتی و پایه ای محتوا در نتایج جستجو استفاده می گردند معمولا توسط کاربرانی است که هنوز در مرحله نیمه هشیاری به سر میبرند. به عبارت دیگر این طیف از مخاطبان شما هنوز نمی دانند که به چه چیز نیاز دارند و حتی نمی دانند که چه مشکلی دارند که می بایست بدین وسیله و از طریق شما حل شود. از سوی دیگر کلمات کلیدی که در نتیجه های جستجو به معرفی یک محصول و یا مقایسه یک محصول و یا سرویس با یک محصول یا سرویس دیگر می باشند مخصوص مخاطبانیست که از مشکل خود آگاهی داشته و به دنبال یک راه حل برای آن بوده و برای حل آن حاضر به پرداخت هزینه نیز می باشند.

این دیدگاه به جستجوی کلمات کلیدی مدیران و بازاریابان را قادر خواهد ساخت تا ایده ها و راهکارهای مناسب با جزئیات دقیق را در کسب و کار خود توسعه دهند. این نوع نگاه حتی وابسته به زمان نیز می باشد و میتوان در مواقعی که یک اتفاق و یا رویداد مثل خورشید گرفتگی در حال وقوع بوده با نظری دقیق بر طیف مخاطبان مورد نظر سئو سایت را بهبود بخشید. همچنین در زمان نگارش محتوا سیاست منجر به ایجاد اطلاعات صحیح برای هر طیف خاص از کاربر و اختصاص آن به کاربران مورد نظر و حذف زمان های تلف شده برای مدیران و کاربران که به ترتیب منجر به دسترسی به مخاطبان موردنظر و دسترسی به اطلاعات مورد نظر خواهد شد.

۳-    آنالیز نتایج صفحات جستجو الویت های گوگل را مشخص می کند

آنالیز نتایج صفحات موتورهای جستجو بازاریابان را قادر خواهد ساخت تا به کشف الگوریتم ها و تنظیمات اصلی گوگل در سئو پی ببرند. به منظور دستیابی به رنک های بالا بازاریابان می بایست از تاثیر فاکتورهای موثر در کسب و کار و محتوای مورد نظر خود در بالاتر بردن هرچه بیشتر این رتبه اطلاع داشته باشند که در غیر این صورت تنها تلاشهایی بی حاصل و تمرکز بر روی فاکتورهایی خواهد بود که برای کسب و کار آنها سود چندان به بار نخواهد آورد.

بازاریابان می تواننند با آنالیز صفحه اول به بررسی و ایجاد لیستی مشخص از فاکتورهای موثر در صنعت و کسب کار خود بپردازند. با مقایسه و تحلیل سازگاری نتایج صفحات نخست همچون زمان انتشار مطلب، سرعت بارگذاری صفحات، نوع محتوای مورد نظر و عناوین مرتبط پوشش داده شده مناسب ترین فاکتورهای موثر در رنکینگ سایت شناسایی شده و می توانند :

  • اگر بیشترین نتایج به سمت محتوای ویدئویی سرازیر شده نشانگر آن است که مخاطبان بیشتر تمایل به محتواهای تصویری و در راس آن ویدئویی دارند.
  • اگر بیشترین نتایج جستجو شده به سوی محتواهای با بیش از 2000 کلمه سرازیر شده نشانگر آن است که مخاطبان مورد نظر به دنبال محتوای به صورت نوشتاری و در فرمت طولانی با توضیحات کامل هستند.
  • اگر نتایج مورد نظر ترکیبی از جداول، اینفوگرافیک، ویدئو و اسلایدشوها باشند نشانگر آن است که مخاطب مورد نظر بیشتر به محتوای بصری تمایل دارد.

شناسایی فاکتورهای اصلی سئو در کسب و کار مخصوص هر سیستم به بازاریابان این امکان را می دهند که تا به پیش بینی و تولید محتوای صحیح ، در زمان صحیح و در فرمت صحیح اقدام نمایند.

با جستجو در سئو محتواهای موجود را بهبود ببخشید

اگر محتوای شما در حال حاضر منتشر شده یا مدت زیادی از انتشار آن می گذرد نگران نباشید ( هیچوقت برای شروع دیر نیست " کلیشه نیست : ) " ) . حسابرسی به محتواهای موجود و بررسی دوباره آنها با استفاده از نتایج جستجوی سئو یک راه به شدت موثر برای افزایش رنکینگ شما و همینطور بهبود سایت برای موتورهای جستجو بدون اینکه کمترین آسیبی به سایت شما وارد شود می باشد. با شناسایی محتوای غیر مفید، استخراج کلمات کلیدی هدف و در نتیجه هدایت رفتار جستجوی کاربر این کار را شروع کنید.

1-    با مشخص نمودن ماهیت محتوای مورد نظر و ارضاء قصد کاربر آغاز کند

اگر نتایج جستجو برای وبسایت شما بیشتر بر روی مطالبی تاکید دارد که در آن بیشتر به تعاریف و معرفی یک کانسپت مورد نظر پرداخته در حالیکه وبسایت شما یک سایت پیشنهاد دهنده در زمینه محصولا بوده و به عبارتی شما یک وبسایت فروشگاهی می باشد در اینجا شما قصد و نیت کاربر را به درستی درک نکرده و به عبارتی آن را از دست داده اید که منجر به از دست دادن یک کاربر و در طولانی مدت به افزایش نرخ خروج از سایت خواهد انجامید. بدین منظور این صفحه می بایست به منظور قصد کاربر آپدیت و تصحیح گردیده و یا محتوای جدیدی در جهت هدف و قصد کاربر به آن اضافه گردد.

2-    سپس به موانع که در تضاد با پروسه خرید و کاراکتر کاربران است بپردازید

در بینش های نوین ممکن است به وبسایت شما به عنوان یک وبسایت زرد که مطالب اضافی و غیر مفید زیادی را داد نظر کنند. اینکه یک وبسایت به یک یف وسیع از کاربران تعلق دارد و در یک حوزه مشخص کار نمی کند. این دیدگاه همواره در دنیای دیجیتال وجود دارد . اما برای مواتتردی خاص صادق بوده و و در حالت کلی تر تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت خواهد داشت چرا که هیچ کسی جز خریدار حرف آخر را نخواهد زد. بنابراین تمامی تمرکز خود را بر روی خریداران خود و تحلیل رفتار آنان سوای سن ، جایگاه اجتماعی و .... بنمایید و طیف وسیعی که به سمت شما جاری بوده را با هدایت صحیح به مرحله call to action برسانید. بدین صورت شما برای تمامی حالات و تغییرات مجهز می شوید.

3-    در نهایت تمامی محتوایی که جمع آوری کرده اید با نتایج خود مقایسه کنید

پس از تمامی این کارها حال به بررسی محتوای تولید شده خود و قدت برقراری ارتباز مخاطب با ان را مشخص نمایید و در صورتی که این محتوا برای مخاطب مناسب و به بهترین شکل ممکنه پروسه خرید و استفاده از سرویس های شما توسط مخاطب تولید شده باشد پس آن را در همان جایگاه بدون هیچ تغییری نگاه دارید و تمامی محتواهایی رو که در مغایرت با قصد نیت کاربر قرار دارند را دوباره بازبینی و اصلاح نمایید . این مرحله شاید در نگاه اول کمی زمان بر به نظر برسد اما تاثیر اصلی را در ایجاد یک استراتژی موثر سئو برای شما به ارمغان خواهد آورد. بنابراین از اصلاح و بازبینی مجدد محتوای خود به منظور ایجاد رابطه بهتر و رفع نیازهای کاربر خود غافل نگردید. گوگل از این رفتار شما خوشحال خواهد شد.

این تمرینات و پیشروی های به بازاریابان اجازه خواهد داد تا به سمت تولید محتوای ارزشمند تر و همینطور اصلاح محتواهای موجود به منظور ایجاد یک پلت فرم قدرتمند برای توسعه هر چه بیشتر برای شناساندن برند و همچنین شناسایی کاربران بالقوه کسب و کار و تبدیل آن به کاربران و مشریان بالفعل و حقیقی منجر خواهد گشت.

در سئو مدرن جستجوی کلمات کلیدی یک استراتژی محتوای موثر خواهد بود

بهره گیری از سئو در جستجوی کلمات کلیدی در انتهای یک پروژه و یا پس از نوشته شدن محتوا چیزی بیش از یک تیر در تاریکی نیست و استراتژی موثری برای سئو سایت شما نخواهد بود.

این نوع قصد کاربر در جستجو بوده که به زمینه کاری شما در با مشخص و روشن نمودن جزئیات اطلاعات جستجو شده فرم داده و نشان می دهد که چه کاربری چه چیزی را جستجو نموده و به چه چیزی نیاز دارد و این کاربر از چه طیفی بوده و بیشترین اطلاعاتی را برای او ارجحیت دارند در کدام دسته قرار میگیرند. گوگل – به عنوان یک مرجع در ایجاد ارتباط بین کلمات کلیددی و اهداف کاربران – تمامی اطلاعات مورد نیاز برای ایجاد یک استراتژی مناسب در تولید محتوا برای کاربران را داراست اگر در بین call to action خطوط نوشته شده در آن با دقت نگاه کنید.

هیچوقت برای تغییر رویکرد و استراتژی سئو دیر نیست. اگر تمامی تلاشهای شما در زمینه سئو نتیجه بخش نبوده محتوای شما به نرخ تبدیل مناسبی نرسیده زمان است که از این طرح مهجور به این سیستم نوین شیفت کنید. در صورتی که این حجم از کار برای شما در اباتدای کار بسیار زیاد بوده و یا زمان زیادی را نمیتوانید برای بهبود استراتژی خود اختصاص دهد به صورت آهسته حرکت کنید و با نگاه به نتایج جستجو و کلمات کلیدی هذف خود بنگرید که چه چیزی را از دست داده اید و سپس در جهت بهبود آن شروع به کار کنید.

سخن پایانی

بیشتر بحث مورد نظر در مورد استراتژیهای صحیح و امروزی در دنیای امروز سئو بود اما این مطلب بر این امر صحه گذارد که استراتژی های مندرس و قدیمی ( که میتوان از آن به ورود سئو در پایان کار نام برد ) منسوخ گشته و امروز در صورت ایجاد یک تجربه کاربری عالی و ایجاد یک کمپین موفق سئو باید با استفاده با این الگوریتم ها که با کارهایی همچون آنالیز 1میلیون نتیجه گوگل و همچنین آزمون و خطاهای بسیار توسط که توسط متخصصان سئو انجام گرفته پیش رفت.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
http://amaspad.com/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=141573&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد