4.6111111111111 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.61 (9 رای)

ستون های سئو

معمولا چند وقت یکبار میشنوید که متخصصان سئو در خصوص الگوریتم های گوگل صحبت می کنند؟؟؟ چند تا مقاله خوانده اید که با مواجه شدن با تغییرات جدید در الگوریتم ها به شدت ترسیده اید؟ راه حل شما برای نجات یافتن از این شرایط چه بوده؟؟؟
من بارها و بارها با این مسئله چه از ناحیه خود و چه از ناحیه اطرافیان خود مواجه شده ام و در اکثر مواقع هم این مسئله صحیح است. الگوریتم های اصلی گوگل همواره با این به روز رسانی ها کامل تر و پخته تر می شوند ، به طور معمول سالی چند بار این اتفاق می افتد. گاهی اوقات آنها فاکتورهای جدیدی از رنکینگ رو معرفی می کنند( با اینکه تاکنون صدها مورد فاکتور سئو از سوی گوگل معرفی شده است) ، همینطور گاهی اوقات آنها تنها به تغییرات در زیبایی بصری نتایج جستجو اکتفا می کنند و در باقی مواقع که بسیار نادر است دلیلی برای رنکینگ بالا و یا پایین رفتن وبسایت ها نمی آورند .

توجه به این تغییرات و آپدیت ها از لحاظ پیدا کردن فرصتهای جدید برای بالابردن رتبه سایت و یا ارائه شاخص های جدیدی برای وب مسترها که در آینده می بایست مطابق آن رفتار خود را تنظیم بنمایند.
اما در دنیای متخصصان سئو سایت بیشتر این تغییرات از درجه اهمیت بالایی برخوردار نیستند و معمولا آنها را به عنوان تغییرات و آپدیتهایی که تاثیر بسیار بالایی دربهینه سازی موتورهای جستجو داشته باشد ندانسته و با آنها شبیه به یک "انقلاب" و یا "تغییر قوانین بازی" برخورد نمی نمایند.
واقعیت این است که با توجه به این تغییرات و آپدیت های مکرر، سئو و هسته اصلی الگوریتم های جستجوی گوگل در یک دهه اخیر اصولا تغییر زیادی نکرده اند و همچنان ثابت باقی مانده اند.
اصولی که مشخص کننده میزان رنک سایت می باشند همچنان در جای خود باقی مانده اند و استفاده از انها به خودی خود به عنوان یک استراتژی موفق در سئو کاربرد خواهند داشت و در آینده نیز پیش بینی میگردد که تغییر زیادی نکرده و از همین درجه اهمیت برخوردار باشند.
اما این اصول اساسی چیستند ؟؟

۱- روباتها میبایست سایت شما را رویت نمایند:

گوگل زمانی میتواند به سایت شما رتبه دهد که بتواند محتوای تولیدی شما را ببیند و در اصطلاح محتوای پیشنهادی شما را رویت نماید . اولین قدم گوگل در خلق موتورهای جستجو سیستمی بود که تمامی محتوای درون وب را به طور یکجا جمع آوری کند بدین منظور گوگل از روباتهایی که به صورت اتوماتیک به خزش وبسایت ها اقدام نموده و اطلاعات و محتوای آنها را ایندکس را ایندکس مینمایند استفاده می کند. اگر روباتها نتوانند وبسایت شما را ببینند شما هرگز توسط گوگل ایندکس نمیشوید و نتیجتا هرگز در صفحات نتایج موتورهای جستجو نمایش داده نخواهید شد. اینجا دقیقا طمانیست که آگاهی از تکنیکهای متخصصان سئو بسیار پر رنگ خواهد شد . یکی از وظایف سئو تکنیکال این است که مطمئن شود وبسایت شما به طور صحیح لود شده و برای روباتها قابل رویت می باشد و تصویر صحیحی از وبسایت شما برای موتورهای جستجو ترسیم نماید ودر همین حین با توجه به تغییرات جزئی که در موتورهای جستجو اتفاق میفتد همواره وبسایت شما را قابل رویت و محتوای ایندکس شده برای روباتها نگه دارند.

۲-  ساختار ظاهری وبسایت نشان دهنده کل ساختار شماست

اما طرح بندی و نوع ساختار وبسایت شما در نوع نوع ارزیابی وبسایت شما توسط گوگل و چگونگی نمایان شدن آن در موتورهای جستجو بسیار موثر خواهد بود. شاید در سالهای دورتر طراحی ظاهری وبسلیت در سئو بی تاثیر بود اما امروزه گوگل بیش از پیش به کاربران خود اهمیت میدهد و ساختارها و طرح بنی هایی که به هرچه آسان تر شدن کار یوزر با وبسلیت گردد توجه ویژه ای دارد. برای مثال عنوان و توضیحات سایت شما دقیقا از متادیتا و مطالب که در موتورهای جستجو ذخیره نموده اید ( ایندکس شده اند) استخراج خواهند شد.
یا به عنوان مثالی ساختارهایی خاص که از ساختهارهای عرف پیروی نمیکنند و در نگاه اول نامتعارف به حساب می آیند اما در یک زمینه خاص که به طور تخصصی و خارج از عرف به یک مطلب اشاره می کند که در این ساختار به بهترین نحو نشان داده شده اند میتواند در نتایج جستجو بسیار راهگشا بوده و به جای نشان دادن اطلاعاتی کلی از آن جستجو برای کاربران دقیقا همان مطلب به خصوص را نشان دهد. یکی از راههای این کار طراحی مجدد وبسایت با رویکرد بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد.

مطمئن باشید گوگل متوجه خلاقیت های شما خواهد شد.

۳- محتوای با کیفیت یک اصل همیشگیست

پیشتر هم در چند پست در مورد کیفیت محتوا و انواع محتوای با کیفیت صحبت کرده ایم، اما این مساله با گذشت زمان نه تنها کمرنگ نشده که از اهمیت بالاتری برخوردار گشته است.
موفقیت گوگل در متصل نمودن مستقیم کاربر به اطلاعات مورد نیاز خود بوده و وبسایتهایی که در این مسیر حرکت می کنند شانس این رو خواهند داشت که در نتایج جستجو در نقاط بالاتری بایستند. لازمه این امر چندین فاکتور می باشد که در زیر هریک از آنها را به طور اختصار توضیح خواهیم داد. تولید محتوایی بسیار عالی و با کیفیت، پیشتر کلمه عالی را در یکی از پستهای خود تعریف کرده ایم. عالی ( میزان کلمات در هر صفحه نباید کمتر از ۸۰۰ کلمه نباشد) متراکم ( حجم زیادی از معنی و مفهوم مورد نظر در کنار پرهیز از اضافه گویی) قابل خواندن ( محتوای مورد نظر باید برای بومیان آن زبان به سادگی قابل فهم باشد ) قابل هضم( رئوس مطالب و عناوین و زیر مجموعه آنها نباید بیش از حد پیچیده و غامض باشد.) با توجه به اینکه گوگل هیچگاه تعریف دقیقی از کیفیت محتوای مورد نظر موثر در سئو و استانداردهای آن ارائه نمیدهد میبایست کابران و توسعه دهندگان وب به صورت اتومات خود به تولید بیشترین کیفیت محتوا با توجه به فاکتورهای معمول و معقول بپردازند. نتیجه از سال ها پیش مشخص بوده است ، هرچه محتوا با کیفیت تر رنک وبسایت بالاتر.

۴- ایجاد قابلیت اطمینان بالا در وب

به طور قطع، هیچ منبعی به تنهایی نمیتواند ادعا نماید که یک صفحه از میزان قابلیت اطمینان و اعتبار بالایی برخوردار است بلکه گوگل همواره ( و خوشبختانه ور آینده) بر این اصل تکیه نموده که یه صفحه با توجه به اعتباراتی که تمامی کاربران موجود در اینترنت در سطح وسیعی از اینترنت به آن صفحه و موضوعات مرتبط به آن می دهند. این امر در حال حاضر در فرمت لینک ها خود را نمیاین نموده است. در مورد اهمیت لینک ها در سئو در یکی از پست های پیشین به طور مفصل بحث نموده ایم. هر چه مقدار لینک بیشتری را به وبسایت خود متصل نموده و هر چه میزان اطمیان و قابلیت اطمینان این لینک ها بیشتر باشد وبسایت شما از رنک بهتر و از نظر موثق بودن در رتبه بالاتری قرار میگیرد. هرچند که لینک سازی و ارزیابی لینک در سئو در سالهای اخیر تغییرات زیادی نموده اما کانسپت و مفهوم اصلی و اهمیت آن همچنان پابرجا باقی مانده است. ساخت و مدیریت لینک های شما همچنان به عنوان یکی از بهترین راههای ممکن برای بهبود ارزش دامین شما به حساب می آید

۵- دستکاری در رنک همواره آسیب رسان است

از روزی که گوگل شروع به کار کرده به جنگ در مقابل اسپمرها و افرادی که به دستکاری غیر استاندارد رنک اقدام میکنند پرداخته است .
بهینه سازی موتورهای جستجو با استفاده از روشهای سئو غیر متعارف مانند استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی ، لینکهای هرز و اسپم و کلمات کلیدی مخفی به منظور افزایش رنک سایت بدون تلاش واقعی برای بالابردن رتبه خود همواره مشکلی بوده که موتورهای جستجو با آن مقابله مینمودند و گوگل همواره توانایی هوش مصنوعی موتور جستجوی خود را در جهت شناسایی و جلوگیری از روشهای غیر متعارف بهبود بخشیده و مقابل این روشهای استادارد سد محکمی ساخته است که با توجه به آپدیت های روز افزون آن این موتور جستجو ( به خصوص در مقابل این افراد ) هر روز بیش از پیش باهوش می شود.
پس فراموش نکنید ! گوگل به سایتهایی که به کاربران خود اهمیت میدهند ( چه باور کنید یا نه ) پاداش مربوط به آنها را خواهد داد.

بنابراین اگر شما بخواهید یک استراتژی سئو قدرتمند و موثر برای خود داشته باشید صرف نظر از تمامی آپدیت ها و تغییرات در الگوریتم ها با رعایت این ۵ پایه اصلی اصلی همواره نتایج مطلوب خود را برای بهینه سازی وبسایت خواهید داشت.

دقت کنید این مطلب به این معنا نبود که از این به بعد تمامی آپدیت ها و تغییرات گوگل را ایگنور کنید ، بلکه به این معنا بوده که بیش از حد نگران تغییرات کوچکی که گاه و بیگاه در گوگل رخ میدهد نباشید و تمامی تمرکز خود را بر روی مسائلی که از اهمیت بیشتری برخوردارند قرار دهید.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
http://amaspad.com/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=155486&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد