4.4545454545455 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.45 (11 رای)

طراحی ریسپانسیو و سئو

ما در حال حاضر در عصر فرمانروایی موبایل زندگی میکنیم. جایی که دستگاه های موبایل و محتوای مربوط به موبایل بیش از هر چیز دیگری در حال ایندکس شدن می باشد.

به همین دلیل است که همانطور که حتما در اطراف خود دیده اید بسیار از مردم معتاد تلفن های هوشنمئ شده اند و این مسئله به این زودیها از بین نخواهد رفت.

در چنین فضایی طراحی ریسپانسیو یا واکنشگرا وبسایت دیگر نه به عنوان نوآوری بلکه به عنوان یک استاندارد اساسی از هر استراتژی سئو وجود خواهد داشت.

لطفا غیر ریسپانسیو نباشید

در طول سال گذشته تغییراتی زیادی را در دنیای وب شاهد بوده ایم که یکی از بزرگترین آنها اتفاقات موبایل در دنیای وب بود. میزان استفاده از موبایل در وب گردی و انجام کارهای روزانه به قدری زیاد شد که در انتهای اکتبر 2016 میزان استفاده از موبایل در اینترنت از دسکتاپ پیشی گرفت. با تمام این مشاهدات هنوز هم مشاهده می شود که برخی طراحان و بازاریابان نسبت به این تغییرات پاسخ سریع و صحیحی نداشته و در سردرگمی و استفاده از روشهای قبلی به سر می برند.

میزان استفاده از موبایل در اینترنت

حتی با هشدارها و اخطارهایی که از سوی این صنعت و بزرگان آن مانند گوگل داده می شود همچنان برخی به نسبت به حرکت به سوی طراحی فول ریسپانسیو بی توجهی ( مقاومت) نشان می دهند. تحقیقات نشان داده که بیش از 60 % از کاربرانی که در اینترنت به گشت و گذار می پردازند با محیطهای غیر ریسپانسیو مواجه می شوند که این امر میبایست به عنوان زنگ خطری برای کسب کارهاسئو و متخصصین باشد( لازم به ذکر است که همینطور میتواند یک عامل محرک قوی برای طراحان وب سایتی باشد که به دنبال کار می باشند)

گوگل برای کاربران ساخته شده، برای مردمی که در سراتاسر وب در حال جستجو هستند و زمانی که این مردم به موبایل دسترسی داشته و از آن بیشتر استفاده کنند مستقیما گوگل نیز بر مبنای آنها عمل کرده و ارزش موبایل را در الگوریتم های خود دو چندان مینماید و ذائقه خود را بر مبنای ذائقه کاربران خود تنطیم می نماید.

در یک کلام گوکل به سمت سایت هایی که دستگاههای موبایل را ساپورت مینایند گرایش و میل بیشتر دارد و طراحی ریسپانسیو برای این دستگاهها را در حال حاضر یکی از فاکتورهای تاثیر گذار خود میداند.

اگر شما همچنان از یک سایت غیر ریسپانسیو استفاده می کنید نیاز به بیان ان نیست که چه ضربه مهلکی را به سئو سایت خود وارد میکنید ; این 5 دلیلی است که باید به سمت داشتن یک وب سایت فول ریسپانسیو حرکت کنید.

کاربردی تر شدن سایت

اگر کاربران به راحتی در وبسایت شما هدایت نگردند در آن گم خواهند شد. گوگل متوجه " زمان در صفحه" به عنوان یک اصل اولیه در ارزش وب سایت شما برای هر کوئری داده شده می شود.طراحی ریسپانسیو باعث راحتی بیشتر کاربر و هدایت درست آن در سایت میگردد که این امر منحر به بهبود تجربه کاربری و افزایش مدت زمان حضور در سایت میگردد. بدست آوردمن یک امتیاز خوب در هرچه کاربردی تر بودن وب سایت منجر به افزایش بازدید کننده و بازگشت بازدیدکننده های قبلی ( هدف اصلی از سئو سایت همانطور که در پست قبل توضیح دادم ) می گردد و نیازی به روشن نمودن این مساله نیست که گوگل همواره به دنبال راضی نمودن کاربران می باشد. طراحی وبسایت موبایل ریسپانسیو یکی از عواملیست که کاربر تجربه کاربری مطبوعی را تجربه میکند و گوگل به سایت هایی که این تجربه را منتقل کنند همواره اکتیازات لازم را در فاکتورهای سئو می دهد.

تاکید بر تجربه کاربری و و کاربردی بودن وب سیات هیچوقت به پایان نمی رسد چرا که کسب و کارها و آژانسهای بازیابی دیجیتال همواره باید در زمانی که نرخ تبدیل این کاربران و تجربه آنها به میان می آید هوشیار باشند.

نظرات مثبت کاربران، ترافیک ارگانیک ، افزایش جستجو با عنوان برند شما( که همگی از فاکتورهای موثر در افزایش رتبه شما خواهد بود) از نتایج یک تجربه کاربری مناسب به وجود خواهند آمد.

سفر کاربران و تجربه کاربری آنها همان چیزیست که یک کسب و کار آنلاین را موفق خواهد کرد و در این بین طراحی ریسپانسیو برای موبایل به عنوان یکی از پایه های اصلی آن بوده که همه اتفافقات از آنجا شروع می شود.

در حقیقت افزایش کاربری سایت از طریق طراحی ریسپانسیو نه تنها منجر به رضایت کاربر ، بلکه منجر به رضایت گوگل در بهینه سازی موتور جستجو ( سئو ) نیز میگردد.

افزایش سرعت صفحات

از سرعت لود سایت به عنوان یکی دیگر از فاکتورهای رنکینگ همواره یاد می شود.

هر وبسایتی باید در کمنرین مدت زمان ممکنه صفحات خود را بارگذاری نموده تا در نتایج موتورهای جستجو رتبه بهتری را بگیرد.

گوگل در سالهای اخیر همواره بارها و بارها اعلام نموده کهد سرعت لود صفحات وب سایت همواره در نتایج موتورهای جستجو تاثیر داشته است. این یکی از چند دلیلی است که همواره گوگل به طراحی ریسپانسیو وب سایت ها تاکید نموده است. وب سایتهای موبایل ریسپانسیو همواره سریع تر لارگذاری می شوند( به خصوص در موبایل و تبلت ها) که نتیجه ان یک تجربه کاربری بهتر و سئو شدن بهتر سایت در موتورهای جستجو می باشد.

کاهش نرخ خروج

کاهش نرخ خروج به عنوان میزان زمانی که یک کاربر در وب سایت می گذارند تعریف می شود. چه زمانی طول می کشد تا یک کاربر که وارد وب سایت شما شده از آن خارج گردد. گوگل همواره به این امر توجه ویژه ای داشته و با رصد کردن زمان ورود و خروخ کاربران از یک سایت به آن اممتیاز مورد نظر را می دهد.

در صورتی که یک کاربر وارد سایت شما شده و بلافاصله از آن خارج شود به عنوان یک فاکتور برای گوگل بوده و خروجی آن میتواند عدم وجود محتوای مرتبط و مناسب برای نیازهای کاربر باشد. اما تنها دلیلی که یک کاربر به سرعت سایت شما را ترک کند این نمی باشد . گاهی ممکن است اربر به این دلیل اقدام به ترک سایت کرده که در آن به درستی هدایت نگردد و محتوای مورد نظر خود را براحتی نیابد. طراحی ریسپانسیو برای دستگاههای موبایل این امکان را به شما می دهد که علاوه بر بهبود سئو سایت خود به ایجاد محیطی که مناسب کاربران موبایل بوده پرداخته و در آن مطالبی را نمایش دهید که صرفا برای کاربران موبایل بهینه می باشد این مساله به راحتی بیشتر کاربر و افزایش زمان گذرانده شده در وب سایت شما و کاهش نرخ خروج از آن می گردد.

کاهش محتوای تکراری

هر میزانی هم که الگوریتم های گوگل هوشمند باشند باز هم شما میبایست در وبسایت خود مشخص مایید که کدامیک از محتواهای شما از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. افرادی که تصمیم می گیرند یک سایت جداگانه برای موبایل داشته باشند با مشکلات مدیریت نمودن محتوای تکراری روبرو می شوند. استفاده از یک وب سایت جداگانه برای موبایل نیازمند یک URL مجزا می باشد.

مشکل اینجاست که محتوا در موبایل و دسکتاپ کاملا یکیست حتی اگر URL آنها از یکدیگر مجزا باشند.

این محتوای تکراری میتوانند آسیب های وحشتناکی را به سئو سایت وارد نماید. چرا که در صورتی که ما برای گوگل مشخص ننمایید که کدام یک از این محتواها برای شما از اخهمیت بالاتری برخوردار بوده و ممی بایست ایندکس گردند آنگاه آنها برای شمام تصمیم خواهند گرفت. نتیجه این امر معمولا کاهش رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو خواهد بود ( می توان گفت که اکثر کسانی که دارای دو وب سایت ، یکی برای موبایل و یکی برای دسکتاپ هستند رنک بالایی را در گوگل نخواهند گرفت چون که آنها مجبور به بهینه سازی دو وب سایت به صورت همزمان بوده و نتیجه آن کار کردن بروی سئو دو سایت به صورت همزمان می باشد. این یکی دیگر از مزایای طراحی ریسپانسیو می باشد. چرا که تمام تمرکز شما بروی سئو یک سایت خواهد بود.

افزایش اشتراک گذاری در شبکه های مجازی

یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن طراحی ریسپانسیو راحتی اشتراک گذاری کاربران موبایل در شبکه های اجتماعی می باشد.

هر چند که شبکه های اجتماعی به سئو کمک می کنند اما اشتراک گذاری در شبکه ها به عنوان یک فاکتور مستقیم تاثیر ندارد در حالیکه در مقابل این امر باعث افزایش بیننده های شما می گردد. حال، افزایش میزان بیننده ها باعث افزایش ترافیک بر روی مجموعه شما و در نهایت جستجوی هرچه بیشتر در برند شما در موتورهای جستجو می شود.

وب سایتی که برای کاربران موبایل و گوشی های هوشمند طراحی نشده باشد کاربرانش را دچار مشکلات بسیاری در به اشتراک گذاری ، هدایت و نهایت طراحی ضعیف خواهد نمود که این امر باعث کاهش کاربران در این زمینه خواهد شد.

خوب فکر کنید : کاربران موبایل را در پس ذهن خود داشته باشید

ثمره برنامه ریزی پیش از طراحی به منظور طراحی بهینه و کارا برای موبایل به یک وبسایت کامل و بی نقص بدل خواهد گشت. این امر هم به کسب و کار شما و هم به سئو شما پیش از آنکه هر کاری را آغاز کرده باشید کمک شایانی خواهد نمود.

این برنامه ریزی همچنین در آینده به لغات مورد نظر شما بیار کمک خواهد نمود. اهمیت این لغات زمانی مشخص می شود که شما استراتژی های مشخصی را برای کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربران موبایل هدف قرار داده اید که امروزه به صورت پیش فرض در برنامه های شما می باشد.

تمامی این تلاشها نهایتا منجر به یک استراتژی سئو قدرتنمند و بهینه برای موتورهای جستجو خواهد گشت.

تمامی کسانی که شما به دنبال آنها هستید، تمامی چیزی که شما خواهان آن هستید، در دنیای امروز کسب و کار آنلاین از مسیر طراحی ریسپانسیو وب سایت که نتیجه آن یک استراتژی سئو قدرتمند است خواهد گذشت.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
http://amaspad.com/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=141584&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد