4.8333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.83 (6 رای)

google panda update

در آغاز سال 2016 میلادی ، کمپانی گوگل تصمیم داشت با بروز رسانی هسته، تغییراتی – که در ابتدا برخی از متخصصین سئو را شگفت زده و سردرگم کرد- ایجاد کند.
بازخورد ابتدایی سردرگمی بود، چراکه مشخص نبود انتظار چه چیزی را باید داشت و هیچ اطلاعات و مفادی راجع به علت برخی تغییر ها وجود نداشت. اگرچه بعد ازانتشار آن ، بروز رسانی الگوریتم رتبه بندی هسته توسط تعدادی از متخصصین، آنالیز و بررسی شده است.

 

چه چیزهایی دستخوش تغییر شده و چه چیزهایی مانند سابق مانده است؟

توافق نظر براین است که تغییرات بیشتر حول محور شرایط نام تجاری سایت های خبری وجستارهای مربوط به برند است. درحالی که انتظار می رفت بروزرسانیِ پنگوئنِ گوگل در اواسط 2016 منتشر شود، در این دوره تغییرات تحقق نیافت.
گوگل پاندا بخشی از الگوریتم هسته گوگل شده است که شامل بروزرسانی های منظم برای پاندا می شود. اگرچه در این راستا تا به کنون هیچ امتیاز جدیدی که  بوسیله آن کسانی که قبلا تحت تاثیر منفی این الگوریتم قرار گرفته اند آرامش خاطر یابند، برای پاندادرنظر گرفته نشده است .همچنین گوگل پاندا در حال حاضر اجرا نمی شود.

در کل این به چه معناست؟

این را یکی از بروزرسانی های کیفی که گوگل به طورمعمول و در فواصل معین به منظور تعیین کیفیت محتوا انجام میدهد درنظر بگیرید. اعتقاد بر این است که این بروزرسانی اخیر بشتر نتایج جستجو و دیده شدن (visibility) را تحت تاثیر قرار داده تا هرچیزی مربوط به ترافیک است. برای مثال، کسانیکه در رنکینگ امتیازشان پایین آمده کسانی هستند که بیشتر بر نمونه محتواهای قدیمی خود تکیه داشتند درحالیکه افراد با محتواهای جدید روند صعودی رنکینگ را درپیش دارند.

کمپانی سرچ متریکز (searchmetrics)  تغییرات چشمگیری در شرایط دیده شدن میان 100 وبسایت برتر، صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) هم در دسکتاپ هم در کنترل رنک تلفن همراه را متذکر شد،  بطوریکه 50% درصد از آنهایی که قبل از بروزرسانی گوگل بازنده یا برنده درنظر گرفته شده بودند در حال تغییر اند. این تغییرات بیشتر میان وبسایت های داخلی قابل ملاحظه اند و هنوز در بازارهای بین المللی دیده نشده اند ک بدان معنی است که گوگل هنوز برای جهانی کردن آن باید تلاش کند.

موضوع  دیگری که سرچ متریکز مطرح کرد ،افزایش مورد اهمیت قرار گرفتن هدف  کاربران (user intent) حتی بیشتر از کیفیت محتوا میان گروه های خاص مانند بازی های آموزشی بود. تحقیقات آنها نشان می دهد که وبسایت هایی که تعداد صفحه های بیشتر و محتوای کمتری دارند،‌ رنک پایین تری می گیرند، و وب سایت هایی که صفحات کمتر و محتوای طولانی و عمیق تر که فقط یک موضوع  را بطور مفصل تحت الشعاع قرار داده اند رنک بهتری می گیرند.

چه چیزی هنوز مشخص نیست؟

از آنجایی که گوگل حاضر به توضیح بیشتر درمورد سیگنال های رتبه بندی هسته و بروزرسانی های خود نیست ، سر درآوردن از ریشه داستان کاری دشوار است. چیزی که متخصصین سئو هنوز در آن تردید دارند چگونگی تاثیر این بروزرسانی در ساختار نشانی وب (URLs) سایت هاست. تغییرات گوگل تمامی افرادی را که با سئو و بازاریابی موتور جستجو جهانی سر و کار دارند گوش به زنگ نگه داشته است. از تنها چیزی که می توان مطمئن بود این است که با بروزرسانی های متناوب الگوریتم های جستجوی گوگل و مسائل پیرامونش همیشه سرتان گرم خواهد ماند.