4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.50 (16 رای)

conversion rate

هدف بهینه سازی موتورهای جستجو(سئو) تنها افزایش ترافیک سایت یا بهبود نمایش در موتورهای جستجو نیست. این دو سنگ بناهای اولیه برای بهبود واقعی، تبدیل محرک های درآمد و نیز ترغیب مصرف کننده های موجود در بازار برای بازگشت به برند شما برای دفعات متوالی می‎باشند.

درک این مطلب که (سئو) چگونه به دنیای واقعی تجارت مرتبط بوده، می‎تواند عدم اطمینان سرمایه گذاری در آن را کاهش داده و استراتژی های کلی بازاریابی شما را بهبود ببخشد.

 

میزان نرخ تبدیل (Conversion Rate) عبارتست از مصرف کننده های که فرآیند درخواست انجام فعالیت (call-to-action) یا به اختصار (CTA) را تکمیل میکنند، به عنوان مثال مصرف کننده هایی که بعد از مشاهده سایت شما آن محصول را از شما خریداری می‎کند.

نرخ تبدیل و سئو مستقیما به یکدیگر وابسته می باشند، از این رو سئو میبایست بروی افزایش تبدیلات، زمانی که ترافیک به سایت میرسد متمرکز باشد.

اگر سئو کار خود را در هدایت موثر ترافیک به یک وبسایت به درستی انجام دهد شما نتایج آن را در نرخ تبدیل مشاهده خواهید کرد. اگر سئو شما به یاریتان نرسید متوجه افت محسوس در نرخ تبدیل خود خواهید شد.

آیا می‎دانید سئو، نرخ تبدیل سایت را افزایش میدهد؟

اولین قدم در درک این مطلب که سئو خواه ناخواه نرخ تبدیل شما را افزایش می‎دهد ارزیابی کنونی سئو سایت شماست.

درک هدف بازدیدکننده های وبسایت شما کلید افزایش نرخ بازدید کنندها به سوی خرید از سایت شما می‎باشد.

بازدیدکننده های سایت را می توان به سه دسته کلی تقسیم میکند: بازدید کننده هایی که تنها به دیدن اکتفا میکنند، بازدید کننده هایی که به خدمات شما فکر میکنند و بازدید کننده هایی که از خدمات سایت شما استفاده می کنند.

  • قسمت اعظم کسانی که در وبسایت شما حضور دارند ترافیک "دیداری" آن را افزایش میدهند.
  • بازدید کننده هایی که به خرید از سایت شما فکر می‎کنند ترافیک "فکری" شما میباشند.
  • بازید کننده های "عملی" کسانی هستند که به دنبال خرید چیزی از سایت شما می‎باشند.

با پیروی از دستورالعمل هایی که ذکر شد، صاحبان وبسایت میتوانند ساختار مطالب خود را بر اساسی برنامه ریزی کنند تا از بالا رفتن نرخ تبدیل خود اطمینان حاصل نمایند. اگر شما به جای تمرکز صرف کردن بروی کسانی که حتما از شما خرید میکنند; هریک از این دسته بندی ها را نیز به چرخه خرید از خود وارد نمودید آنگاه می توان گفت به یک بهبود بزرگ در نرخ تبدیل بازدید کنندگان به خریداران و کسانی که از خدمات شما بهره‎مند می گردند دست یافته اید.

آیا سئو شما نیازمند چک آپ می‎باشد؟

چند لحظه خود را به جای یوزر گذاشته و این سوالات رو از خود بپرسید.

  • آیا این سایت کاربر پسند هست؟ آیا به راحتی مرا به چیزی که می خواهم هدایت میکند؟ آیا از لحاظ بصری جذاب است؟
  • آیا شما از فرم های دیگر مطلب مانند کمک های بصری و ویدئو استفاده میکنید؟ آیا مطالب شما به نیازمندی های کاربر مربوط می باشد؟
  • آیا فرآیندهایی که در وبسایت شما وجود دارند براحتی برای کاربر قابل استفاده هستند؟(برای مثال یک دکمه برای ثبت نام و دریافت بروشور؟ و یا روش پرداخت آسان؟)
  • آیا شما پایگاه های چند کاناله را پوشش میدهید؟ به عبارت دیگر آیا سایت شما بر روی یک دستگاه دیگر ( موبایل، تبلت و ...) هم کار میکند؟
  • آیا در سایت های رسانه های اجتماعی درگیر هستید؟

اگر جواب شما به هریک از این سوالات نه بوده و یا نسبت به جواب خود مطمئن نیستید میبایست کمک یک تیم آنالیزور را برای خود در نظر بگیرید. تمامی المان هایی که ذکر شد برای سلامت سئو شما حیاتی میباشد.

گوگل بازدید شبکه های اجتماعی از شما، افرادی که در مورد شما حرف میزنند و نیز زمانی که افراد در سایت شما باقی میمانند (نه افرادی که تنها از سایت شما بازدید میکنند) را تحت نظر دارد. مطمئن شوید که به تمام فاکتورهایی که در سئو سهیم میباشند توجه کنید.

وب سایت شما باید تمام نیازهای مراجعه کنندگانش را برآورده سازد و تنها به کسانی که از قبل به وب سایت مراجعه می کردند (مشترکان) و یا کسانی که از قبل خرید انجام میداده‎اند توجه خود را معطوف ننماید و جامعه ی بزرگتری را پوشش دهد. به واقع در این حالت شما کاربرنهایی(End-User) جدیدی را جذب کرده اید که با یک برند جدید(برند شما) آشنا شده و بدین ترتیب به جامعه قبلی خود فرد جدیدی را اضافه نموده اید و به طبع آن سئو وبسایت خود را بهبود بخشده اید.

به خاطر داشته باشد، نتایج بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو نرخ تبدیل شما را افزایش میدهد، بنابراین درنگ نکنید، از همین امروز بهینه سازی را برای افزایش نرخ تبدیل خود برای رسیدن به ترافیک بالا شروع کنید.