4.5769230769231 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.58 (13 رای)

محتوای تکراری.

جان مولر یکی از وبمسترهای شرکت گوگل اعلام کرد: گاهی اوقات ما به وبسایت هایی که محتوایی را با کپی از سایتهای دیگر منتشر میکنند در بهبود رنکینگ تاثیر میدهیم.
حال... همواره من در پست های گوناگون گفته ام برای بهبود سئو همواره محتوا باید یونیک منتشر کنید ، از انتشار مطالب تکراری سایت های دیگر جدا خودداری کنید! اما موضوع از چه قرار است؟

معمولا گوگل هیچ رنکی به مطالب تکراری قائل نمیباشد و برعکس آن را یکی از فاکتورهای منفی در سئو سایت در نظر میگیرد.
در حالت کلی گوگل تنها یک ورژن از یک محتوا را نشان میدهد (معمولا ورژن اصلی اون صفحه)
"اما چه اتفاقی خواهد افتاد اگر ما دقیقا همان مطلب را در جای دیگر بیابیم ، و حال باید تصمیم بگیریم که کدامیک از این دو نسخه متعارف بوده تا بتوانیم از آن برای ایندکس شدن استفاده کنیم"
اما خب گوگل در موارد معدودی اینکار رو انجام میدهد و در صورتی که مطالب کپی شده از سایت دیگر منطقی به نظر برسد به آن سایت حتی رنک بهتری نیز میدهد.

"از سوی دیگر حال فرض کنید شما یک توضیح برای محصول مورد نظردر وبسایت خود دارید، و یک نفر دقیقا همان توضیحات را کپی نموده و در سایت Ebay  قرار میدهد ، حال زمانی که شما به این دوصفحه نگاه میکنید در حالت کلی دوصفحه کاملا متفاوت میبینید "

در حالت کلی البته این اتفاق نمی افتد، زمانی که توسعه دهندگان گوگل با این دو مطلب برخورد میکنند نمی گویند، اوه این دو مطلب دو محتوای کاملا مجزا هستند بلکه آنها این دو مطلب را به صورت جداگانه ایندکس میکنند و بسته به اینکه مردم چه چیزی را جستجو میکنند تصمیم میگیرند در نتایج صفحات موتورهای جستجو کدامیک از این دو را نمایش دهند.

پس برای توضیح بهتر مثال قبل، گوگل میگوید: در صورتی که در جستجوی مورد نظر تشخیص دهیم که بیشتر به دنبال یک خرید از یک سایت مزایده ای هستید حتما ورژن ebay را نمایش میدهیم و در صورتی که تشخیص دهیم شخص مورد نظر به دنبال یک خرید فیزیکی از یک مغازه در نزدیکی محل زندگی خود میباشد ورژن سایت مورد نظر را نشان میدهیم.

جان مولر در ادامه گفت اما برای نشان دادن نقطه نظر حقیقی خود اعلام می کنیم : ما در صدد ربودن نتایج جستجوی شما و یا زحمتی که شما برای سئو سایت (بهینه سازی موتورهای جستجو) مطالب خود نموده اید نیستیم، تنها برای بهبود موتورهای جستجو در الگوریتم های خود تغییرات اندکی را اعمال کرده ایم تا تشخیص دهیم که در هرموقعیت و شرایط نشان دادن کدامیک از نتایج در جستجو به کاربران مورد نظر کمک بیشتری خواهد کرد.

نتیجه گیری:

همانطور که قبلا هم گفتم: همچنان از به کار بردن مطالب تکراری بپرهیزید، قطعا برای سئو سایت شما مضر خواهد بود اما حال با اعلام این مطلب از سوی گوگل در مواقعی خاص و در صورتی که این تکرار مطلب برای گوگل منطقی به نظر برسد می توانید بعضی اوقات مطالب دیگر سایت ها را برای خوداستفاده کرده و حتی در بهبود رنک سایت خود نیز قدمی رو به جلو بردارید.
مواظب تیغ گوگل باشید، پنالتی نزنید.


از سئو لذت ببرید

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
http://amaspad.com/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=168043&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد