4.5555555555556 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.56 (9 رای)

 

بینش سئو

نویسنده این مقاله بر این عقیده است که غنی سازی اطلاعات مخاطب کلیدی برای بهبود بهینه سازی تصمیمات است و بازاریابان موتورهای جستجوگر باید خود را برای به کار گیری استراتژی مخاطب سالار آماده کنند.

غنی سازی مخاطب –به معنی ترکیب اطلاعات شخص اول از وب سایت شما با اطلاعات شخص ثالث از منابعی دیگر برای به دست آوردن تصویر کاملتری از بازدیدکننده های شماست که اخیرا بین کسب و کارهای سازمانی موضوع داغی شده است.

 شواهد اثرگذاری آن را میتوان برای مثال در کانال های برنامه  نویسی شده (برنامه ای) به وضوح دید که چگونه همواره میان بودجه های بازاریابی پرداخت شده غوغا کرده و دلارها را از چپ و راست بالا میکشد.

eMarketer-uk-programmatic-digital-display-ad-spend-2016.png

با بررسی اجمالی نمودار eMarketer انگلستان متوجه وتری برروی پروسه که نشانگر سبقت کانال های برنامه ای از کانال های پرداختی است ، می شویم. همچنین با نگاهی به رقیب سرسخت در عرصه اطلاعات مخاطب (فیسبوک) میتوان متوجه تاثیری که این تحول بر درآمد کلی آن داشته و همچنین جایی که بیشتر آن خرج میشود شد : تلفن همراه.

the-Wall-Street-Journal-Facebook-Mobile-Revenue-Share-2016.png

پرداخت در ازای اطلاعات شخص ثالث (برای ادغام اطلاعات مخاطبین فیسبوک با اطلاعات شخص اول سایت شما) بین جوامع پرداختی یا برنامه ای، تاکتیکی رایج است. نکته غیر معمول استفاده اهرم مانند از اطلاعات مخاطب برای افزایش دیگر کانال های بازاریابی دیجیتال شماست.
اکثر ارباب رجوعان که با آنها در ارتباط هستم در راه بکارگیری استراتژی چندکاناله ی مخاطب سالار بسیار نوپا هستند و اما مشکل بزرگ در اتصال هدفمندی موتور جستجو به مشتریان فردی شناسایی شده از طریق استراتژی غنی سازی مخاطب است که در گوشی های همراه این مسئله بیشتر حس می شود.

برای مثال، برای شناسایی جهات مختلف در مسیر خرید در سئو متداول است که راه دشوار تر، با گروه بندی عبارات همراه با معناهایشان که بیشتر در راستای هدف "خرید" تراز می شود در پیش گرفته شود . ولی همچنان ممکن است این استراتژی هدف محور با اطلاعات غنی مخاطب  در راستای شناسایی شخص جستجو کننده (بصورت ناشناس) و نیازهای وی قرار گیرد.

بنابراین ما بازاریابان چگونه می توانیم این هدف را با اطلاعات مخاطب تطابق داده و خودمان را در این ترکیب ادغام کنیم؟ واضح است که استراتژی مخاطب محور آینده ی بازاریابی چند کاناله خواهد بود و بدون رفع این مشکل سئو ها – یا در کل بازاریابان پرداختی سنتی – در راندن استراتژی ، صندلی عقب را صاحب خواهند بود.

مخاطبانتان را مورد مطالعه قرار داده تا به نحوه بازخوردشان پی ببرید.

تا چند سال اخیر پر کردن شکاف بین شناسایی مخاطب فردی (بصورت ناشناس) و استراتژی کانالی بالفعل تقریبا امری غیرممکن بود،‌ و نیازمند سیلوهای اطلاعاتی برای جدا کردن دوره ها و اتصالات هوشیار و سبک کردن بار برای فراهم سازی شرایطی بود که بتوان بصورت استاتیک "پل سازی" و از کوچکترین مجموعه داده ها برونیابی کرد.
امروزه ، زیرساخت ها به اندازه کافی ارزان قیمت و ابزارها (در زمینه فراگیری ماشینی) اندازه کافی پیشرفته هستند که شما قادر به ساخت دسته تحلیل داده خود باشید و از روش brute-force  در راستای تحلیل مخاطب مفرد استفاده نمایید.
برای مثال، تصویر زیر نشان می دهد چگونه اجزاء پایه بدنبال دسته تحلیل داده ای میگردد که بتواند از آن بعنوان اهرم در فراگیری ماشینی در جهت ایجاد اتصال میان بازخورد مشتری مفرد و  هزاران کانال بازاریابی برای شما استفاده کند.
 

Audience-Behaviour-Multichannel-Data-Stack-Simplified.png

وقتی اینکار انجام گیرد، شما با خشنودی می توانید داده های تاریخی خود را متصل کرده و در جدول زمانی معامله خود به عقب باز گردید تا ارزش عمری این مشتری را بدرستی مشخص کنید. سپس جنبه های مختلف آن را در یک گروه همکاری ارزش بالا جمع آوری کرده که با ضمانت بازاریابی شما تحت تاثیر قرار گرفته وتنها الویت بندی بودجه برای تمامی کانال ها باقی می ماند.

پس ما برای پیوند دادن اطلاعات سئو موبایل و داده های غنی مخاطب از جای دیگر چه کرده این؟

می توان گفت ما به سادگی یکسری تست های بی پایان A/B بر روی داده ها اجرا کرده ایم تا متوجه شویم که کسی که روی نتیجه جستجو موبایل کلیک کرده همان شخصی است که دیروز تبلیغ شما را در فیسبوک و پوستر شما را یک ماه پیش در خیابان دیده بوده، است.
همچنین ما می دانیم که آنها به بارگذاری سایت با تاکید بر محتوای کاربردی و استفاده آسان هرچند با قیمت زیاد بازخورد خوبی نشان خواهند داد، و بعنوان یک برند با ارزش افزوده  تقریبا بالا می دانیم با اندکی دستکاری در توضیحات متا و تایتل میتوانیم این توانایی و مزیت ها را برای نتیجه گرفتن از جستجوی صوتی با استفاده از تلفن همراه هایلایت کنیم.

برای اجرای چنین بینشی به یک محیط پلتفرم که امکان بهینه شدن اطلاعات HTML برای موبایل یا تبلت را بجای دسکتاپ به ما بدهد نیاز داریم. همچنین وقتی صحبت از تحلیل داده در حیطه سئو می شود باید پا را فراتر بگذاریم. برای مثال کنسول جستجو با اینکه توسط منتقدین نظرهای منفی زیادی به خود دیده است ابزاری فوق العاده در محیط مخاطب محور است – البته گوگل این مسئله را بخوبی میداند اگر تضمین بازاریابی اش را بعنوان نشانه ای برا تایید این موضوع بدانیم – چرا که بدین وسیله ما میتوانیم ارزش مشتریان از دست رفته که تبلیغ ما را دیده ولی هیچ گاه برویش کلیک نکرده اند را تعیین کنیم.

وقتی ما این بینش را در محتوای یک مسیر تبدیل چند کاناله قرار میدهیم ، پی بردن به اینکه بررسی تنها اطلاعات رتبه های موجود در مقابل تعیین تعامل مخاطب نسبت به آنچه که توقع میرود چقدر ناکافی است ،بسیار آسان است .
در آینده بسیار نزدیک انتظار می رود که بسیاری از کسب و کارها پشته اطلاعاتی را مشابه آنچه که بالا ( بصورت خیلی ساده شده) ذکر شد با منابع غنی سازی داده چند مخاطبی به کار گیرند. و بعنوان بازاریابان نتایج جستجو ما باید آماده برای تعامل با استراتژی مخاطب محوری که از این طریق میتوان ساخت باشیم.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
http://amaspad.com/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=179686&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد