5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 5.00 (10 رای)

جستجوی بصری بینگ

بینگ (Bing) هم به میدان رقابت با گوگل و‌ پینترست و سایت های دیگر در پیشرفت دادن جستجوی تصویریش پیوست.

بینگ در حال توسعه ابزارهای جستجوی تصویری خود است، درآخرین آپدیت ها بینگ به کاربران اجازه جستجوی بخشی از یک تصویری که انتخاب کرده اند را می دهد. این امکان با عنوان جستجوی بصری بینگ (Bing Visual Search) عرضه شده است، و در حال حاضر در بخش جستجوی تصویری بینگ قابل استفاده است. استفاده از این امکان بسیار ساده و جذاب است.

 به عنوان نمونه اول تصویری از باغ ملی گیاه شناسی را آپلود کردم، همین طور که در تصویر زیر می بینید نتایج مرتبط مثل جستجوی تصویری گوگل به صورت کلی نمایش داده شده است:

جستجوی بینگ

 

در مرحله دوم بر روی ذره بینی که در گوشه سمت چپ تصویر قرار دارد کلیک کردم تا یک مدل از گل های درون تصویر را انتخاب کنم، نتایج کاملا قابل قبول بود و گل های بنفش مشابه بخشی از تصویر انتخاب شده نمایش داده شد.


جستجوی بصری بینگ
البته در واقع ابزاری که بینگ در اختیار ما گذاشته به صورت سنتی توسط خود من خیلی از افراد دیگر در گوگل استفاده می شود. یعنی بخش مورد نظرم از تصویر را برش می دادم و سپس آن را آپلود می کردم! هنوز هم با توجه به توانایی هایی گوگل در پردازش تصویر و دیتابیس قدرتمندی که در اختیار دارد،‌ شاید این روش سنتی شما را سریع تر به هدفتان برساند.

در بعضی اوقات و در تست هایی که انجام دادیم جستجوی بینگ در تشخیص چهره ها خطا داشت و در بعضی موارد به خوبی عمل می کرد،‌ در نمونه های ایرانی حتی برای استاد شجریان، علی کریمی و یا پرویز پرستویی نمونه های مختلفی از جستجوی بصری بینگ را مورد آزمایش قرار دادیم و اکثرا عملکرد بسیار ضعیفی داشت، اما در مورد شخصیت های خارجی بینگ عملکرد بهتری از خود نشان داد.

این ابزار بینگ قابلیت استفاده از عکس های آپلود شده و موجود در وب (توسط URL) را دارد. در حال حاضر در نسخه دسکتاپ و موبایل بینگ قابل استفاده است و همچنین API های جستجوی تصویری آن برای توسعه دهنده گان در دسترس است.

برخی از رقبای بینگ ابزارهای مشابهی را معرفی یا عرضه کر ده اند. گوگل از متادیتای محصولات برای آیتم هایی که در تصویر دیده می شود استفاده می کند، و به زودی گوگل لنز را معرفی خواهد کرد، این ابزار موبایل شما را به یک باکس جستجو تبدیل می کند. پینترست هم ابزار فروشگاهی خود را معرفی کرده است که می تواند آیتم هایی که داخل تصویر وجود دارند را به عنوان محصول قابل خرید به کاربر تبدیل کند. حتی اینستاگرام هم در حال تست راهی است تا مصرف کننده ها بتوانند آیتم هایی که در تصویر دیده می شود را خریداری کنند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
http://amaspad.com/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=155492&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد