4.6470588235294 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.65 (17 رای)

تاکتیک سئو

روشهایی که ما در سئو پیشنهاد می کنیم کاملا متفاوت است، چرا که 100% بر اساس اطلاعات و تحلیل های خود و تیم های موازی مورد اعتماد ما می باشد. در واقع یکی از مسائلی که دوست من صدرا حسابی مرا به فکر انداخت این بود که چه چیزی دقیقا موثر بوده و تمرکز بر روی چه المانهایی مرا به هدف مورد نظر می رساند.
شما نیز می توانید از این روش اطلاعات محور در هر بخش از بازاریابی خود استفاده کنید.
PRC، PR،  Blogging و بله... حتی سئو!

امروز میخواهم 5 تاکتیک عملی بسیار مهم را به شما نشان دهم تا به وسیله آن بتوانید از گوگل ترافیک داشته باشید. توجه داشته باشید که این پست به مثابه مطالبی که در اینترنت در مورد سئو نوشته می شود نمی باشد و کاملا بر اساس دنیای واقعی می باشد.


تاکتیک 1: تا آنجائی که ممکن است مطالب طولانی منتشر کنید.
همواره گفته اند که آپدیت روزانه مطالب به سئو کمک میکند اما زمانی که در مورد سئو به صورت تخصصی و حرفه ای صحبت می کنیم مطالب طولانی و با تعداد کلمات زیاد به طور کامل پست هایی که حجم مطالب آنها کم بوده را زیر پا له خواهند کرد.
اما چطور به این نتیجه رسیدم؟
اخیرا مطالعاتی توسط دوست من صدرا در ارتباط با آنالیز یک میلیون نتایج گوگل انجام گردیده و نتیجه حاصله این بوده که امروزه کدام یک از فاکتورهای رنکینگ در صفحه اول بسیار مهم میباشد.
همچنین او دریافت که در محیط های مجازی عده ای که خود را به اصطلاح " متخصصان بازاریابی " می نامند توصیه کرده اند که از مطالب بسیار کوتاه استفاده شود.
صدرا با آنالیز نتایج حاصل از بررسی 1 میلیون نتیجه گوگل نشان داد که مطالب با حجم بالا و طولانی نسبت به مطالب کوتاه مشخصا و بطور محسوس در مبحث سئو کاربردی تر می باشند.

 

نقش تعداد کلمات در رنک

یکی از نکات قابل توجه در مورد تحلیل اطلاعات همکارم این بود که میانگین کلمات مقاله هایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند حدودا 2000 کلمه است.
حال اگر به جای میانگین 2000 کلمه در یک مطلب از 6000 کلمه استفاده کنیم مشخص است که با یک مطلب غول پیکر مواجهیم که تاثیر بسیار بسیار زیادی  در سئو خواهد داشت، چون عموما در هر مطلبی با هر عنوانی این میزان کلمه به کار نمی رود.
واضح است ک حتی با 2000 کلمه هم شما به مقصود خود خواهید رسید، اما در صورتیکه مطالب طولانی را با چند تکنیک سئو ترکیب کنید همزمان یک هوک چپ و راست زده اید که گوگل و خوانندگان شما آن را دوست خواهند داشت.


تاکتیک 2 : مطالب خود را با تمرکز بر روی یک موضوع بنویسید؟
یک بحث همواره در دنیای سئو در جریان است.
شما باید برای موتورهای جستجو بنویسید یا برای انسانها؟؟؟
جواب من برای این مسئله این است: چرا برای هر دوننویسیم؟
در نظر داشته باشید که گوگل هم اکنون موضوعات را بهتر از هر زمان دیگری می فهمد(البته به لطف الگوریتم مرغ مگس خوار - Hummingbird Algorithm  ).
کاربران و گوگل می خواهند دقیقا یک چیز را ببینند. احتمالا بپرسید; چه چیزیست که گوگل و کاربران دوست دارند ببینند؟
مطالبی که تمام تمرکز خود را بر روی موضوعی که صحبت میکند قرار دهد (Hyper focused content). اما قبل از آن اجازه بدهید نگاهی دوباره به المان هایی که برای سئو مهم است بیندازیم، بدین منظور باید دوباره به مطالعات اخیر صدرا مراجعه کنیم.
علاوه بر فاکتورهایی که برای بهینه سازی موتورهای جستجو مهم است و در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد دوست من به این نکته توجه کرد که یک بخش کامل از هر مطلب در گوگل چگونه عمل میکند و چه اتفاقی برای آن می افتد.
او فرض کرد، مطلبی که دارای عمق زیادی از نظر محتوا بوده نسبت به مطلبی که به صورت سطحی در مورد موضوعات مختلف صحبت کرده باشد بسیار موثرتر خواهد بود. برای مشخص کردن این مسئله صدرا از یک نرم افزار سئو به نام Market Muse استفاده کرد. این نرم افزار با خزش در مطالب شما مشخص میکند که شما در مورد موضوع مدنظر به صورت عمقی توضیحاتی را ارائه کرده اید یا خیر.
اما این اتفاق چطور رخ می دهد؟
بگذارید اینطور بگوییم که آنها تمام کلمات و عبارتهای مورد نظر را که شما در مطلب خود بر روی آن موضوع صحبت کرده اید در نظر گرفته و در همین حین تمام مطالبی را که در دنیای وب در مورد موضوع مورد نظر شما پیشتر نوشته اند را به طور کامل اسکن میکنند.
برای مثال بیایید فرض کنیم که شما یک مطلب در وبلاگ خود در ارتباط با سفر به تبت مینویسید.
اگر شما این مطلب را به صورت عمقی و کامل بررسی کرده باشید انتظار می رود که کلمات و عباراتی مانند
o    پروازها
o    نپال
o    معابد
o    غذاها
o    لاتهسه
o    اورست
o    رشته کوه ها و دشتهای وسیع
o    هیمالیا
o    اعتقادات مذهبی
o    صلح
در متن شما دیده شود.پس در صورتی که شما این کلمات و عبارات را استفاده نکرده باشید به احتمال زیاد این مطلب را به صورت بسیار سطحی بررسی کرده اید.
اگر Market Muse این کلمات و عبارات را در مقاله شما ببیند امتیاز خوبی از آن میگیرید و در صورتیکه اینگونه نباشد از امتیاز شما کاسته خواهد شد. زمانی که دوستم نتیجه اول گوگل را تحلیل نمود دریافت که یک رابطه بسیار قدرتمند میان امتیاز یک مطلب و رنکینگ در گوگل وجود دارد.

ارزش موضوعی محتوا سئو
حال باید دید چگونه میتوانید با استفاده از این تکنیک رتبه خود را در گوگل بهبود ببخشید.
در واقع بسیار ساده است : زمانی که شما در مورد هر چیزی مطلبی مینویسید تنها و تنها و تنها بر روی یک موضوع تمرکز کنید.
به عنوان مثال من در این پست در مورد " 5 استراتژی و تاکتیک موثر در سئو" صحبت کردم و در این بین به یکباره در مورد ایمیل مارکتینگ صحبت نکردم. زمانی که شما تمرکز خود را در این حد تنها برای توضیح یک مطلب قرار میدهید به عنوان یک مطلب با ارزش برای گوگل محسوب میگردد.
همانطور که پیشتر هم اشاره کردم نوشتن مطالب طولانی (تاکتیک اول) طبیعتا منجر به این امر شده که شما در مورد مطلب مورد به صورت تمام و کمال صحبت کنید و عبارات و کلمات مورد نظر و مناسب را به کار برده که همین مسئله عمیق شدن هر چه بیشتر مطلب را به همراه خواهد داشت و هدف شما که سئو سایت میباشد محقق خواهد شد.


تاکتیک 3 : هرچقدر که میتوانید بک لینک برای خود بگیرید.
این مساله حداقل هر 2 هفته یکبار برای من رخ میدهد.
مشتری: سلام مسعود! ما میخواهیم یک بک لینک از نیویورک تایمز داشته باشیم. میتونی کمکمون کنی؟
من: ممکنه! اما چرا از یه سایت خبری کوچکتر شروع نمیکنی؟
مشتری: شرمنده ! ما فقط نیویورک تایمز رو میخواهیم، اما شاید بتونیم سر وال استریت ژورنالم با هم به توافق برسیم.
من: متاسفم. فکر نمیکنم من بتونم کمکتون بکنم. موفق باشید.
همیشه برام سواله که چرا شما شما برای بهبود سئو سایت خودتون و گرفتن بک لینک میخواهید از یک سایت بزرگ مثل نیویورک تایمز شروع کنید.
اما مشکل اصلی اینه که لینکی مثل این یکی از سخت ترین لینک ها در کل دنیای وب بوده که یک نفر بخواهد اونو بدست بیاورد و با این اوصاف حتی اگر همه چیز را هم درست انجام دهیم باز هم شانس شما 1 در میلیون می باشد.
حالا آیا این لینک به بالاتر رفتن رتبه شما کمک میکنه ؟
حتما همینطوره، اما بر اساس مطالعات صدرا قرار دادن همه لینک ها در یک جا مانند قرار دادن همه تخم مرغ ها در یک سبد بوده و میتونه یک اشتباه بزرگ باشه.
بر اساس آنالیزهای او تعدد وب سایت هایی که به شما لینک شده اند در فاکتورهای رنکینگ رتبه شماره 1 را دارند. به عبارت دیگر:
لینک بیشتر از وبسایت های مختلف = رتبه ی بالاتر

دامنه های لینک شده
بیایید اینطور به این مساله  نگاه کنیم، شما تعدا زیادی مطلب در وبلاگ خود قرار داده اید، ممکنه این مطالب بعضا در وبسایت های بزرگی استفاده شوند که به عنوان بک لینک برای شما مفید خواهند بود; اما هیچوقت سایت های کوچک رو فراموش نکنید. اگر فقط مطالب اندکی را در بلاگ خود منتشر کنید با این رویکرد که تنها یک سری وبسایت خاص از آنها استفاده کنند عملا بخش اعظمی از دامین هایی که می توانند بابت استفاده از مطلب مورد استفاده به سایت شما ارجاع دهند را از دست داده اید، خب این دقیقا یکی نکات منفی در زمینه سئو سایت می باشد.
این مطلب به این معنی نیست که شما وبسایت خود را تبدیل به یک سایت حجیم با 1 میلیون مطلب در بلاگ خود کنید ، بلکه نکته اینجاست که نباید تنها بر روی بک لینک هایی تمرکز کنید که اسم های بزرگی دارند. اگر میتوانید 25 بک لینک از 25 وبلاگ (سایت) کوچک داشته باشید همین امر برای سئو شما و بهینه سازی موتورهای جستجو اغلب کافی خواهد بود.


تاکتیک 4 : سرعت لود سایت خود را به طرز دیوانه واری افزایش دهید
تصور کنید یکی از فاکتورهایی که در سئو وجود دارد و گوگل به صورت مستقیم و علنی میگوید" این فاکتور مهم است"

 

سرعت سایت سئو


حال این موضوع را در نظر بگیرید که آنها اخیرا این فاکتور را در الگوریتم های خود بکار میگیرند.خب دقیقا مشخص شد که چه اتفاقی افتاده. متاسفانه بسیاری از فاکتورهای سئو بر اساس حرف های گذشته بوده و سرعت لود در نظر گرفته نمیشود.
به علاوه یک سایت با سرعت لود پایین می تواند نرخ تبدیل سایت شما را نابود کند.
بنابراین حتی اگر سئو برای شما مهم نباشد، امیدوارم نرخ تبدیل سایت برایتان اهمیت داشته باشد. و جالبترین بخش این مساله این است که افزایش سرعت سایت نمیتواند ساده تر از این باشد(مخصوصا اگر سایت خود را با ورد پرس، جوملا و... بالا آورده باشید ).
در زیر دو راه که فوق العاده سرعت لود سایت را افزایش می دهند معرفی میکنم.
از یک کش پلاگین(Cache plugin) استفاده کنید
کش پلاگین میتواند به سادگی سرعت لود سایت را افزایش دهد.  من به شما wp super cache رو پیشنهاد میکنم.
تصاویر  خود را بهینه کنید
شما میتوانید حجم فایل های تصاویر خود را بدون تغییر در کیفیت آنها تا 50% کاهش دهید. Wp smush بخوبی اینکار را انجام میدهد.
اگر مطمئن نیستید که سایت شما از نظر سرعت لود در چه موقعیتی قرار دارد این دو ابزار متفاوت رو بهتون پیشنهاد میکنم.
کدهای خود را با استفاده از Page speed insight tool گوگل چک کنید.

 

 

تست سرعت گوگل


از آنجایی که این ابزار به صورت واقعی سرعت لود را تست نمی کند(تنها کدها را تست میکند)بنابراین پیشنهاد می کنم سایت خود را بر روی  GTmetrix نیز آنالیز کنید. این سایت به معنای واقعی کلمه سایت شما را آنالیز میکند و شما میتوانید فاکتورهای مخرب در سئو را (مانند هاستینگ وب) یافته و آنها را درست کنید.

 

gtmetrix آنالیز

تاکتیک 5: در مطالب خود از تصاویر استفاده کنید
یک نکته که احتمالا شما در مطالب من دقت کرده اید وجود تصاویر متعدد در بی نوشته ها میباشد. پیشتر من هم از تصاویر به عنوان یکی از فاکتورهای موثر در سئو استفاده نمیکردم اما مطالعات دوستم نشان داد که استفاده از تصاویر به طور محسوسی با رتبه بندی گوگل ارتباط دارد. خوشبختانه اکثر کاربران حداقل از یک عکس در مطالب خود استفاده میکنند. بنابراین استفاده نکردن از تصاویر در مطلب می تواند به سئو شما و به طبع آن به رتبه ی شما در گوگل آسیب برساند.

تاثیر عکس در رنک


در مطالبی که من و همکارم قرار میدهیم معمولا بین هر 300-400 کلمه از یک تصویر استفاده میکنیم. باید این نکته رو ذکر کنم که طبق مطالعات صدرا استفاده بیشتراز 1 عکس تغییر چندانی در سئو شما ایجاد نمی کند. همچنین استفاده از عکس ها و تصاویر بیشتر به سئو شما آسیب نمیرسانداما چیزی که کاملا مشهود بوده ، استفاده بیشتر از تصاویر در مطلب در بحث تجربه کاربری (User Experience) تاثیر بسزایی داشته و این مطلب با استفاده از آمارهای وبسایت کاملا مشهود است.
خب ... به انتهای این مطلب رسیدیم، هم اکنون شما 5 استراتژی سئو که بر اساس اطلاعات و تحلیل های حقیقی من و دوستم صورت گرفته را مطالعه نمودید.
اگر شما استراتژی های گفته شده را به طور کامل بر روی وبسایت خود انجام دهید من شخصا گارانتی میکنم که شاهد بهبود رتبه خود در گوگل خواهید بود.


از سئو لذت ببرید!!!

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
http://amaspad.com/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=161044&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند