4.7727272727273 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.77 (11 رای)

سئو

امروز می خواهیم درباره بهینه سازی کامل یک وب سایت صحبت کنیم.

بعد از انتخاب کلمات کلیدی صحیح و به جا برای سئو وب سایت خود، پیش از آنکه حجم زیادی از مطلب را در وب سایت خود بنویسید لازم است که چند انتخاب انجام دهید. بنابراین با دقت به آنها فکر کنید

پیش از شروع، دانستن چند نکته اساسی و لازم است.

  • سایت شما در چه موردی است؟
  • هدف از این وب سایت چیست؟
  • چقدر به آن متعهد هستید؟

نکات سئو

برای بهینه سازی کامل وب سایت خود برای موتورهای جستجو لازم است که نکات اولیه زیر را بدانید.

1-   وب سایت خود را بر روی یک چیز(مطلب،عنوان،هدف) متمرکز کنید.

مطالب وب سایت میتواند در مورد چیزهای مختلفی باشد اما یک موضوع اصلی را برای نشان دادن هدف کار خود انتخاب کنید. این مرحله بسیار مهم می‎باشد بنابراین ممکن است قبل از انتخاب موضوع اصلی بخواهید برروی کلمات کلیدی تحقیقات بیشتری انجام دهید.

2-   به کلمات کلیدی ای اشاره کنید که بیشترین اهمیت را دارند.

مطلبی که برای شما در سئو مهم است را در عنوان سایت،نام دامنه، توضیحات،tagline ها، کلمات کلیدی (Keywords)، دسته بندی های بلاگ وب سایت،عناوین سایت، عنوان صفحات و مطالب صفحات استفاده کنید. اگر وب‎سایت شما بر روی ووردپرس باشد نکاتی که در بالا گفته شد را می‎توانید از تنظیمات عمومی تغییر دهید و یا اینکه از پلاگین All In One SEO Pack استفاده نمایید.

3-   در وب‎سایت خود از لینک‎های داخلی استفاده کنید.

بیشتر سیستم های مدیریت محتوا به صورت اتوماتیک این کار را انجام می‎دهند، در صورتی که سیستم مدیریت محتوای شما این کار را انجام نمی‎دهد باید به صورت دستی صفحاتی را که برای شما از اهمیت بالایی در سئو قائل می‎باشند را به صورت مستقیم از صفحه اصلی به صفحات مربوطه لینک نمایید تا این صفحات هر یک با هم ارتباط متقابل داشته باشند.

4-   از یک ساختار پیوند یکتا (Permalink) که شامل کلمات کلیدیست استفاده کنید.

برخی از سایت ها ساختار پیوند یکتا (Permalink) "نامتناسب" دارند که در آن از اعداد برای مشخص نمودن صفحات استفاده شده است. این کار را به هیچ عنوان انجام ندهید. ابن کار برای سئو مثل سم عمل می کند و همچنین از نظر ظاهری شکل جالبی ندارد. از ساختاری برای آدرس مرجع وب‎سایت(URL) استفاده کنید که شامل متن باشد، از اینکه در آدرس دهی وب سایت از کلمات کلیدی استفاده شده باشد اطمینان حاصل کنید.

 به عنوان مثال  آدرس دهی مرجع وب‎سایت در صفحات زیر:

http://yoursite.com/?p=12

باید شبیه این باشد:

5-   هرچیزی که وب‎سایت شما را کند میکند حذف کنید.

دفعات بارگذاری صفحه بسیار مهم می‎باشد، بنابراین از هر چیز غیر ضروری که در وبسایت شما خللی ایجاد می‎کند خلاص شوید. این چیزها می‏‎توانند شامل پلیرهای موزیک، تصاویری با حجم بالا، گرافیک های فلش و پلاگین های غیر ضروری باشند.

6-   از کلمات کلیدی در تصاویر استفاده کنید.

در تصاویر خود از کلمات، توضیحات، صفت alt و عنوان تصویری استفاده کنید که بازتاب موضوع سایت شما باشد. همچنین، درصورتیکه نام فایل ها در برگیرنده کلمات کلیدی در سئو نمی‎باشد دوباره عنوان آن‎ها را تغییر دهید.

7-   به وب سایت های دیگر که مطالب مرتبط با مطالب وب سایت شما را دارند لینک بدهید.

شما اینکار را می توانید با ارجاع دادن وبلاگ‎ها‎، لینک ها و صفحات مرجع که بازدید آنها زیاد است انجام دهید. واضح است که هر لینک خارجی از یک وب سایت به منزله یک رای برای شما خواهد بود. اگر شما این کار را به صورت درست و اصولی انجام دهید و مردم بر روی لینک شما کلیک کنند این مطلب به موتورهای جستجو می‎گوید که شما در مورد موضوعی که در وب‎سایت خود قرار داده اید یک منبع موثق و قابل اعتماد هستید و این خود در بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو(سئو) نقش به سزایی دارد.

8-   مکررا وب‎سایت خود را آپدیت کنید.

سایت هایی که مطالب آنها به صورت داینامیک بوده به نسبت سایت‎هایی که مطالب آنها به صورت استاتیک بوده به مراتب رتبه‎ی بالاتری دارند. به همین دلیل بلاگها و دایرکتوری‎ها (مثل ویکی پدیا) همواره در موتورهای جستجو از رتبه بالاتری برخوردارند. چرا که همواره در حال آپدیت با مطالب جدید می‎باشند.

9-   مطمئن شوید که وب‎سایت شما در موتورهای جستجو ایندکس می‎شود.

بسیاری از موتورهای جستجو به صورت اتوماتیک مطالب شما را یافته و آنها را ایندکس می‎کنند، اما روی این مطلب حساب نکنید!

شما میخواهید مطمئن شوید که موتورهای جستجویی همچون Google ، Bing، Yahoo در حال خزش در وب‎سایت شما هستند تا مردم به صورت آنلاین وب‎سایت شما را بیابند(در صورتیکه افراد شما را نیافتند به صورت مستقیم آنها را به وب‎سایت خود هدایت کنید)

10- وب‎سایت های دیگر به شما لینک خارجی بدهند.

زمانی که در مورد سئو صحبت می‎کنیم این امر بسیار بسیار مهمی تلقی می‎شود . متاسفانه از طرفی این امر چیزیست که لزوما از ناحیه شما قابل کنترل نیست. به غیر از این کار تنها راهی که برای شما باقی می‎ماند درخواست از یک نفر برای انجام این کار می‎باشد!

به نظر من تنها راهی که برای این امر وجود دارد این است که شما یک نفر را مجاب کنید تا وب‎سایت شما و مطالب جدیدی که پست میکنید( که البته مطالب پست شده میبایست ارزشمند بوده تا برای آن شخص لینک به وب‎سایت شما ارزشمند باشد ) را به وب‎سایت خود لینک کند. در هر صورت بدون در نظر گرفتن کاری که شما انجام میدهید لینک های ورودی به وب‎سایت در سئو یک امر حیاتی و ضروری می‎باشد. البته خرید بک لینک به صورت تجاری هم امکان پذیر است.

11- از تغییر دامنه خود بپرهیزید.

ربات سئو

عمر دامنه شما یکی از فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجو در سایت‎ها می‎باشد، صبور باشید!

اگر هر شما هر 6 ماه یکبار یک بلاگ جدید راه اندازی کنید ، سایت شما هرگز ارزشی را که استحقاق آن را دارد نخواهد یافت.

12- مثل آدم بنویسید!!!

اگر شما همچون یک روبات بنویسید و نوشته های شما مانند نوشته های یک ربات به نظر بیایند٬ هیچ یک از نکاتی که در بالا صحبت از آنها رفت مهم نخواهند بود. مطالب ارزشمند و کاربردی بنویسید، نکاتی را که در بالا ذکر شد دقیقا انجام دهید، صبور باشید، نتیجه را ملاحظه خواهید کرد.