5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 5.00 (3 رای)

لوگو وایبر

 

امروز از طرف وایبر برای ساکنین ایران این پیغام فرستاده شد:

ساعاتی پیش نسخه جدیدی از Viber را برای Android منتشر کردیم در این نسخه علاوه بر بهسازی های امنیتی ، بسیاری ویژگی های جدید و بیش از 2000 بر چسب کاملاً رایگان نیز اضافه شده است ! حتما این نسخه از برنامه را هر چه سریعتر از آدرس زیر دریافت کنید : bit.ly/getviber

 

پس از کلیک بر روی لینک به آدرس https://s3.amazonaws.com/viber-update/android/index.html هدایت می شوید تا وایبر را با لینک مستقیم دانلود کنید.

 

خیلی سریع در واکنش به این پیغام در خود وایبر توسط افراد متنی منتشر شد مبنی بر اینکه دانلود این نسخه شما را دچار مشکل می کند:

نسخه جدید وایبر رو دانلود نکن
احتمالا تا بحال پیغامی مربوط به آپدیت وایبر به نسخه جدید با استیکرهای جدید و رایگان دریافت کردید
اما این پیام مربوط به شرکت وایبر نیست و لینک به یه بدافزاره (اندروید و آی او اس ویروس یا عامل مخربی شبیه به این ندارند)
این بدافزار احتمالا توسط عوامل دولتی در حال گسترشه که کرک و دستکاری شده
***** این پیغام رو برای دوستانتون هم بفرستین چون اگه اونا آلوده بشن شما هم در خطرید*****

 

آیا واقعا وایبر هک شده است؟!

خیر نگران نباشید، این نسخه توسط خود وایبر به صورت تست عرضه شده است، و امروز تعداد زیادی از افراد در صفحه رسمی توئیتر وایبر در مورد سلامت این لینک سوال کرده بودند و خوشبختانه مشکلی برای دانلود آن وجود ندارد.

Viber

 https://twitter.com/viber

در حدود یک سال پیش در عربستان هم مورد مشابهی رخ داده بود و وایبر برای رفع مشکل امنیتی و بلاک شدن سرویس نسخه آزمایشی جدید ارائه داده بود:

 

Hey Saudi users!!
We’ve been working hard, real hard, to restore service to all of you in Saudi Arabia.
We now have a TEST version that hopefully allows Android users in KSA (iPhone is a few weeks away) to connect again to Viber. For now, this version will only work if you are registered with a Saudi Number (+966). To test this version, please go to https://bit.ly/getviber – if it works, please comment here. If you are having issues, please use the form at https://bit.ly/getviber to leave feedback.
Thank you!

http://kabayantech.com/2013/08/viber-released-test-version-enhanced-connectivity-mode-saudi-arabia-users/

 

احتمال این وجود دارد که این طرح وایبر برای بالا بردن امنیت و در واکنش به سخنانی باشد که مسئولان ایران در مورد بسته شدن و کنترل وایبر مطرح کرده بودند.