4.4583333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.46 (12 رای)

 amp-insta.png

 دیروز اینستاگرام در اقدامی غیرمنتظرانه تغییرات زیادی را در ظاهر اپلیکیشن خود ایجاد کرد. این تغییرات شامل لوگو اینستاگرام، صفحات و آیکن های داخلی آن می باشد.
واکنش های زیادی توسط وب سایت های معروف و بلاگ های طراحی بزرگ به این طراحی داده شده است. این امر نشانگر اهمیت و توجه گسترده به این اپلیکیشن می باشد.

در این ویدئو که به صورت تبلیغاتی توسط تیم اینستاگرام انتشار یافته مراحل طراحی لوگو به نمایش گذاشته شده است:

 

آیکن های اپلیکیشن های دیگر اینستاگرام  Layout، Boomerang و  Hyperlapse در همین قالب تغییر کرده اند:

instagram - Layout -  Boomerang - Hyperlapse

آیکن های صفحات داخلی به صورت ساده تر طراحی شده اند و در کل از طراحی فلت در UI جدید بیشتر استفاده شده است.

طراحی داخلی اینستاگرام

 تغییرات زیاد همیشه واکنش های زیادی را هم به همراه داشته است، اما در مورد لوگوی جدید واکنش های منفی زیادی توسط طراحان، کاربران و بلاگ نویسان ابراز شده است.
یکی از پرطرفدار ترین توئیت های اخیر که با هشتگ #instagramlogo  گذاشته شده است یک انیمیشن گیف پسر بچه است که گویا طراح لوگوی اینستاگرام است. این انیمیشن از این لینک قابل مشاهده است.

طراحی داخلی از نظر خود من بسیار عالی و حرفه ای کار شده است و تمرکز کاربر را بر روی عکس و ویدئو ها بیشتر کرده است. در واقع خود امسپاد طراحی فلت سیاه وسفید دارد که به نوعی به این طراحی نزدیک است!  اما در مورد لوگو نظر عکسی دارم، لوگوی جدید به هیچ وجه در حد طراحی اپلیکیشن های معروف دیگر و یا لوگوی قبلی خود اینستاگرام نیست. لوگو جدید را واقعا باید کودکانه خواند!

سایت خبری گاردین در واکنشی جالب خبری تحت عنوان "اینستاگرام از لوگوی جدیدش که ظاهر چندان جالبی ندارد رونمایی کرد" منتشر کرده است. در این خبر از طراحی جدید با این تعبیر یاد شده است:

" لوگوی قبلی که مانند دوربین های قدیمی طراحی و به عنوان یکی  از لوگوهای قابل شناسای در دنیای تکنولوژی بود، با یک پس زمینه چرخیده شده رنگ های غروب آفتاب (نارنجی، زرد، صورتی، بنفش) و طرح خطی سفید دوربین جایگزین شده است.  به نظر می آید که دوربین مرده است و جای کشته شدن آن را با گچ سفیدی علامت گذاری کرده اند، کشته شده در غروب! "

 

این واکنش ها تا جایی ادامه داشته که لوگوی جدید را مانند ماشین لباس شویی می دانند و یا رنگ های استفاده شده از آن را با قالب های آماده در پاورپینت مقایسه می کنند!

پاورپوینت و اینستاگرام

در یکی از آخرین نظرسنجی های انجام شده در توئیتر که توسط صفحه های غیر رسمی انجام شده است،  17 درصد طراحی جدید را دوست دارند، 54  درصد از آن متنفرند و 29 درصد نظر خاصی در مورد آن ندارند!
البته در این بین برخی از کاربران به حمایت از این طراحی جدید پرداخته اند و با گل، کیک و ... این طراحی را پیاده سازی کرده اند!

گلکاری اینستاگرام

  در هر صورت در تصمیم تیم اینستاگرام بعید است تغییری ایجاد شود و باید با دوربین کوچک قهوه ای خداحافظی کنیم!لوگو قدیمی اینستاگرام