4.1666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 رتبه 4.17 (6 رای)

ریسپانسیو amp

چهارشنبه در کنفرانس موتورهای جستجو در سانتا مونیکا، مایلی اوهی اندکی در مورد مزایای (AMP- صبم) و استفاده از آن صحبت کرد.
در ادامه در جلسه پرسش و پاسخ از اوهی سوال شد آیا وب مسترها میبایست در ادامه به فکر یک نسخه دسکاتپ و یک نسخه AMP بوده و طراحی ریسپانسیو برای موبایل را رها کنند؟ اما او قاطعانه گفت :  نه! در عوض او گفت: افراد باید در آینده بررسی کنند که گوگل از AMP به چه صورتی استفاده میکند و در همان مسیر صاحبان سایت ها باید در آینده سایتهای خود را برای AMP نیز بهبود ببخشند.

این نصیحت قطعا بسیار خوب بوده ، چرا که بعد از همه اینها AMP تنها در 12 کشور به اجرا در آمده است و در زمینه موبایل در صورتی که تنها با استراتژی موبایل پیش برویم کشورهای دیگر که AMP در آنها اجرایی نشده میبایست تنها به نسخه دسکتاپ دسترسی داشته و حتی زمانی که از موبایل استفاده میکنند نسخه دسکتاپ را مشاهده کنند و این امر قطعا باعث آزردگی کاربران خواهد گشت.
لازم به ذکر نیست که این امر در کاهش رنک سایت و سئو نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

همانطور که در پست های قبلی در مورد صفحات بهینه شده موبایل صحبت به میان آمد حال این امر مشتبه خواهد شد که یک فاکتور دیگر موثر برای سئو پس از طراحی ریسپانسیو به الگوریتم شرکت گوگل اضافه خواهد شد اما اینکه تاثیر هر یک از این دو در بهینه سازی موتورهای جستو تا چه میزان خواهد بود و نیز کدامیک از این دو موثر تر خواهد بود را زمان به ما نشان خواهد داد.